in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

BASE Ağı İlk Büyük Kesintisini Yaşadı

Coinbase’in Layer-2 ağı Base, 5 Eylül’de geliştiricilerin bir düzeltmeyi uygulamaya koyması sebebiyle 43 dakika boyunca kesintiye uğradı.

Coinbase, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Dahili altyapımızın bir kısmının yenilenmesi gerektiğinden blok üretiminde bir gecikme tespit ettik. Şimdi bir düzeltme uyguladık ve iyileşme görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Coinbase, Kripto Kredi Hizmetini Başlattı

Coinbase, ABD’deki kurumsal yatırımcılar için kripto tabanlı kredi hizmeti sunmaya karar verdi.

ABD’deki kurumsal kullanıcılar artık Coinbase aracılığıyla kripto para varlıklarını ödünç vererek karşılığında aşırı teminatlandırılmış borç alabilecekler. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Coinbase sözcüsü: “Bu hizmetle kurumlar, D yönetmeliği muafiyetine uygun bir üründe standartlaştırılmış koşullar altında Coinbase’e kripto para ödünç vermeyi seçebilirler. Coinbase, insanlara daha fazla ekonomik özgürlük ve fırsat sağlamak için kripto paralardan yararlanarak 100 yılı aşkın bir süre önce inşa edilen finansal sistemi güncellemek için çalışıyor. Coinbase bu amacı ilerletmek için en güvenilir kripto ürün ve hizmetlerini inşa ediyor ve 1 milyar insanı kripto sektörüne kazandırmak için diğer üreticileri destekliyor” ifadelerini kullandı.

PUBG’den USDC Hamlesi

PUBG geliştiricisi Krafton, Cosmos (ATOM) ağı üzerinde Settlus isimli bir ağ başlatacağını duyurdu.

Krafton, Cosmos tabanlı bu platform aracılığıyla USC ödeme yöntemlerini hayata geçirmeyi amaçlıyor. Krafton’un yaptığı resmi açıklamaya göre Settlus’un test ağı 2024’ün başlarında hayata geçirilecek.

K33 Research: “ETH, BTC’den İyi Performans Gösterecek”

K33 Research, 5 Eylül Salı günü yayımladığı raporda, Ethereum’un (ETH) Eylül ve Ekim aylarında Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstereceğini belirtti.

K33’ün kıdemli analisti Vetle Lunde, Bitcoin’in ilk vadeli işlem ETF’nin piyasaya sürülmesinden önceki üç hafta içerisinde yüzde 60’ın üzerinde arttığını söyledi. Lunde konuşmasının devamında: “İhtimaller ETH’nin lehine görünüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), ilk Ethereum ETF’ine karar vermesi için son tarih Ekim ayı. Komisyonun ürüne onay vermesi oldukça muhtemel” ifadelerini kullandı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Grayscale, Bitcoin ETF’nin Onaylanmasını İstiyor

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatlarında Takip Edilecek Seviyeler Hangileri?