in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

MakerDAO Kurucu Ortağından Solana Teklifi Geldi

MakerDAO kurucu ortağı Rune Christensen, Solana’nın kod tabanının MakerDAO’nun yaklaşan ağının temeli olması gerektiğin belirtti.

Rune Christensen, merkeziyetsiz finans projesinin yaklaşmakta olan yerel zincirini, Ethereum Sanal Makinesi yerine Solana’nın kod tabanının bir çatalından inşa etmek için teklif sundu. Christensen, MakerDAO forumundaki teklifinde, Solana’nın kod tabanını keşfedilecek en umut verici seçenek olarak nitelendirdi.

Arkham, Grayscale’in ETF Teklifini İnceledi

Arkham Intelligence, Grayscale’in Ethereum ETF’inde yer alan 500 cüzdanı inceledi.

Arkham Intelligence, Grayscale’in Ethereum varlıklarının 500’den fazla adrese dağıldığını ve hiçbir adresin Ethereum’u 30 milyondan fazla değerde tutmadığını bildirdi. Arkham’a göre Grasycale Ethereum Trust, 5 milyar dolara yakın bir varlığa sahip.

Robinhood, Hisselerini Geri Aldı

Robinhood, daha önce Sam Bankman-Fried’ın elinde bulunan 55 milyondan fazla hissesini satın aldığını duyurdu.

Robinhood, 31 Ağustos tarihli blog paylaşımında, SEC’e yapılan başvurunun ardından 606 milyon dolar karşılığında 55.273.469 hisseyi satın aldığını belirtti. Sam Bankman-Fried ve FTX kurucularından Gary Wang’in elinde olan hisselere daha önce ABD Adalet Bakanlığı el koymuştu.

Jay Clayton: “ETF Onayı Kaçınılmaz”

Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, düzenleyicinin spot Bitcoin ETF’lerine vereceği onayın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

CNBC’ye konuşan eski yönetici, erteleme zamanlarının DC Çevre Mahkemesi’nin eylem penceresiyle uyumlu olduğuna dikkat çekti. Eski başkana göre SEC, atacağı bir sonraki adımlar için dikkatli bir şekilde çalışacak süreyi yaratmış durumda.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kripto

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Üstad Splinter’dan Aptos Network (APT) Analizi