in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Binance’ten BUSD Açıklaması Geldi

Binance 31 Ağustos tarihli açıklamasında, Şubat 2024’e kadar BUSD desteğini kademeli olarak durduracakları yönündeki spekülasyonları doğruladı.

BUSD desteğine son vereceğini açıklayan platform, yatırımcıları Binance USD stablecoin varlıklarını yeni listelenen bir stablecoine veya diğer mevcut varlıklara dönüştürmeye başlamaları konusunda uyardı. Bugün itibarıyla BUSD hizmetine son verdiğini açıklayan Binance, Şubat 2024’e kadar BUSD desteğinin kademeli olarak kalkacağını belirtti.

Bloomberg Analistlerinden Bitcoin ETF Yorumu

Bloomberg analistleri, SEC’e karşı kazanılan Grayscale zaferinin ardından, 2023’ün sonuna kadar en az bir onaylanmış spot Bitcoin ETF’in geleceğini düşünüyor.

Bitcoin ETF onayının olasılığının arttığını belirten Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, ABD Temyiz Mahkemesi’nin son davada oy birliğiyle karar alması nedeniyle ETF’lerin onaylanma oranının %65’ten %75’e çıktığını söyledi.

Berenberg, Araştırmasında ETF’lere Değindi

Alman yatırım bankası Berenberg, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Bitcoin ETF’lerini reddetmek için alternatif argümanlar hazırlayabileceğini söyledi.

Berenberg, 30 Ağustos Çarşamba günü yayınladığı raporda: “Bir spot ETF’nin onaylanması Bitcoin için iyi olacaktır ve Bitcoin için iyi olacak her şey MSTR için de iyi olacaktır” dedi. Ancak Coinbase için şirketin bu ETF’lere olası katılımı, SEC’in başvuruları reddetmeye yönelik yeniden yapılandırılmış argümanlarının bir parçası olabilir.

Lufthansa, NFT Sadakat Programı Başlattı

Avrupa’nın en büyük havayolu gruplarından biri olan Lufthansa, Polygon Network üzerinde NFT sadakat programını başlattı.

Sadakat programı, yolcuların seyahatlerini miller ve business lounge kuponları gibi ödüllerin kilidini açabilecek NFT’lere dönüştürmesine imkan sağlayacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, havayolu yolcuları uygulamayı kullanarak biniş kartlarını tarayabilecek ve bunları NFT ürünleriyle değiştirebilecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Ripple (XRP) Fiyatında Takip Edilecek Seviyeler Hangileri?