in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Binance Yeni Özelliğini Duyurdu

Binance, yeni duyurduğu Send Cash özelliği ile Latin Amerika’da yer alan dokuz ülkedeki kullanıcıların kripto paralarından banka hesaplarına hızlı ve düşük maliyetli para transfer etmelerine imkan tanıyacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Binance Latin Amerika Bölge Başkan Yardımcısı Min Lin: “Bu, Latin Amerika’daki kripto sektörüne, finansal katılım açısından sunulan faydaların genişletilmesine ve kriptoyu günlük yaşamda kullanmanın yeni yollarını geliştirmeye olan bağlılığını yineleyen Binance için ileriye doğru atılan bir başka adımdır” ifadelerini kullandı.

EOS, Japonya’dan Onay Aldı

EOS Network Foundation (ENF), EOS’un Japon Sanal ve Kripto Varlık Borsası Birliği’nden whitelist onayı aldığını ve Eylül ayında Japon borsası BitTrade’de işlem görmeye başlayacağını duyurdu.

EOS aldığı bu onay ile Japon borsalarında işlem görebilen Bitcoin, Ethereum gibi seçkin birkaç kripto para arasına adını yazdırmış oldu. Bu gelişmelerin ardından EOS fiyatı %10’un üzerinde artış yaşadı.

Tether, Britannia Bank & Trust ile Ortaklık Kurdu

Tether (USDT), dolar transferlerini işleyebilmek için Bahamalar merkezli Brittania Bank & Trust ile ortaklık kurdu.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, geçtiğimiz Mart ayında Deltec Bank & Trust ve Capital Union Bank’in bankacılık ortağı olduğunu ve Cantor Fitzgerald’ın da Tether’in hazine bonosu varlıklarının saklayıcısı olduğunu belirtmişti.

SEBA Bank, Hong Kong’dan Onay Aldı

İsviçre merkezli SEBA Bank, Hong Kong’da kripto para hizmetleri sunmak için prensip onayı aldı.

SEBA Bank, tam onay almasının ardından sanal varlıklarla ilgili tezgah üstü türevler ve yapılandırılmış ürünler de dahil olmak üzere menkul kıymet ürünleri ile ilgili faaliyet gösterebilecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

XRP, BTC

Kripto Balinaları Bu Ay Hangi Coin’leri Aldı?

SEC-Ripple Davası XRP’yi Arafta Bırakıyor