in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Kolombiya Pesosuna Endeksli Stablecoin Geliyor!

Num Finance, Polygon ağı üzerinde Kolombiya pesosuna sabitlenen bir stablecoin piyasaya süreceklerini açıkladı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan şirket, bu stablecoin’in tokenize havaleler için eşi bulunmayan bir fırsat olduğuna dikkat çekti. nCop ismini alacak olan ve aşırı teminatlandırılmış yapısıyla öne çıkan stablecoin, şirketlerin gerçek zamanlı ödeme yapmalarına imkan sağlayacak.

FTX ve BlockFi Müşterilerinin Verileri Erişime Açıldı

İflas eden şirketler adına alacaklı taleplerini yöneten Kroll’ün saldırıya uğraması sonucunda FTX ve BlockFi’nin müşteri verileri erişime açıldı.

Açıklanan bilgilere göre kripto hesaplarının şifreleri ve diğer hassas veriler etkilenmedi ancak müşteriler, tarafları taklit eden dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. BlockFi, yetkisiz bir üçüncü tarafın, Kroll platformunda bulunan bazı BlockFi müşteri verilerine erişim sağladığını belirtirken, FTX’de durumu yakından takip ettiklerini açıkladı.

Mastercard ve Binance, Kripto Kart Ortaklığını Sonlandırıyor

Mastercard, Brezilya, Kolombiya, Bahreyn ve Arjantin’de sunulan Binance kripto kart hizmetini sonlandıracak.

Mastercard ve Binance’in Arjantin, Brezilya ve Kolombiya’daki tüm ortak markalı kripto kart programlarını 22 Eylül’den itibaren sonlandıracağını söyleyen Mastercard sözcüsü şu ifadeleri kullandı: “Onlarla piyasada dört pilot programımız vardı, Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Bahreyn. Bu karar, Binance programlarının her biri için geçerlidir. Diğer kripto kart programları üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.”

HashKey, Hong Kong’da BTC ve ETH Ticaretine Başlayacak

HashKey, 28 Ağustos’tan itibaren Hong Kong’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) perakende ticaretine başlayacak.

HashKey, ülkenin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından verilen iki büyük lisansı yükselttikten sonra perakende yatırımcılara kripto ticaret hizmeti sunmak için düzenleyici izin alan Hong Kong’daki ilk kripto para borsası oldu.

ARK Invest ve 21Shares, ETF İçin Bir Araya Geldi

ARK Invest, 21Shares ile birlikte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yeni Bitcoin ve Ethereum ETF başvurusunda bulundu.

24 Ağustos Perşembe günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan başvurulara göre, önerilen ETF’ler şunlar:

  • Ark 21Shares Active Ethereum Futures ETF (ARKZ)
  • ARK 21Shares Active Bitcoin Ethereum Strategy (ARKY)

Bu fonlardan ilki yalnızca Ethereum vadeli sözleşmelerine yatırım yapacakken, ikinci fon hem Bitcoin hem de Ethereum vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Asya Merkezli Kripto Para Borsası, Hong Kong’da BTC ve ETH İşlemlerine Başlayacak

Bitcoin Fiyat Tahmini: SEC Belirsizliği Ortasında BTC’nin Düşüş Trendine Bakış