in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Solana Pay, Shopify ile Entegre Oldu

Solana Labs’in merkeziyetsiz ödeme protokolü Solana Pay’i Shopify’a entegre etmesinin ardından SOL fiyatında %4.81’lik bir artış yaşandı.

Yeni ödeme yöntemi ile birlikte Shopfiy’daki milyonlarca işletme, kripto piyasasının en büyük ikinci stablecoin’i olan USDC ile ödeme kabul edebilecek. USDC’nin dolara sabitli olmasından dolayı işletmelerin bu ödeme yöntemini hızlı biçimde benimseyeceği öngörülüyor.

Binance, Bu Bölgelere Kripto Kart Hizmetini Durduruyor

Binance, 25 Ağustos itibariyle Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kripto banka kartı hizmetlerini askıya alacağını duyurdu.

Kripto banka kartı hizmetlerinin Latin Amerika ve Orta Doğu’da 21 Eylül tarihine kadar sonlanması bekleniyor. Ancak Binance, geri ödemelerin ve anlaşmazlıkların 20 Aralık 2023’e kadar sarkabileceğini belirtti.

Tornado Cash Geliştiricileri, Hacker’lara Yardım Etmekle Suçlanıyor

ABD hükümetinin avukatlarından Damien Williams, Tornado Cash ve operatörlerinin kara para aklamayı bilerek kolaylaştırdıklarını söyledi ve geliştiricileri Kuzey Kore hacker’larına yardımcı olmakla suçladı.

Damien Williams açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Tornado Cash geliştiricileri Storm ve Semenov, bir gizlilik hizmeti sunduklarını iddia ederken aslında hacker’ların ve dolandırıcıların suçlarını gizlemelerine yardımcı oluyorlardı ve bunun farkındalardı. Bugünkü iddianame, kripto para birimi işlemleri yoluyla kara para aklamanın yasayı ihlal ettiğin ve bu tür aklamalara karışanların kovuşturmayla karşı karşıya kalacağını belirtiyor.”

Pantera Capital’dan Dikkat Çeken Tahmin

Pantera Capital, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki halving döneminde 150.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini söyledi.

Kripto hedge fonu, geçtiğimiz günlerde yayınladığı Blockchain Mektubu’nda, 2024 eve sonrası için Bitcoin fiyat tahminlerini yeni bir boyuta taşıdı. Şirket, Bitcoin performansının halving dönemine bağlı olduğunu belirtti. Şirket, BTC’deki bir sonraki yarılanma etkinliğinin önümüzdeki 12 ay içerisinde gerçekleşeceği göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin fiyatının tarihsel döngülerine paralel olarak hareket edeceğini belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

En Hızlı Layer-1: Sei Network Ne Kadar Hızlı?

Layer1 ve Layer2 Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?