in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

OpenSea’nin Eski Yöneticisine Hapis Cezası!

OpenSea’nin eski ürün yöneticisi Nathaniel Chastain, insider trading ile ilgili dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından üç ay hapis cezasına çarptırıldı.

ABD Başsavcısı Damian Williams, ABD Adalet Bakanlığı’nın 22 Ağustos’ta yaptığı duyuruda, Chastain’in üç ay hapis, üç ay ev hapsi ve üç yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırılmasının yanı sıra, 50.000 dolar da para cezası aldığını belirtti. Eski yöneticinin avukatları kefalet talebinde bulunmaya hazırlanırken, Chastain’in 2 Kasım’da teslim olması gerekiyor.

Komainu, Dubai’den Lisans Aldı

Nomura, Ledger ve CoinShares’in kripto para saklama alanındaki ortak girişimi olan Komainu, Dubai’deki Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) işletme lisansı aldığını duyurdu.

Lisansın alınmasıyla birlikte şirket, ülkede bulunan müşterilere kurumsal staking ve teminat yönetimi de dahil olmak üzere tüm dijital varlık saklama hizmetlerini sunabilecek. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Komainu’nun strateji başkanı Sebastian Widmann: “Fonların ve borsa lansmanlarının varlıklarda yol açtığı bu yükselişte muazzam fırsatlar görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Avustralya Merkez Bankası CBDC Raporu Yayınladı

Avustralya Merkez Bankası, dijital dolar kullanımları için CBDC pilot uygulamasını tamamladı.

Gerçekleştirdikleri çalışmalara ilişkin bulguları 44 sayfalık rapor halinde yayınlayan Avustralya Merkez Bankası, CBDC’lerin ödeme ve tokenizasyonda faydalı olabileceğine de değindi.

BNB Fiyatı Bir Yılın En Düşük Seviyesinde!

Binance’e yönelik yasal baskıların artması, BNB fiyatını son bir yılın en düşük seviyesine geriletti.

Bloomberg’ün verilerine göre BNB, son bir yılın en düşük seviyelerine yaklaşmış durumda. BNB, dün gü içinde yaklaşık %3,6’lık bir düşüş yaşayarak 203,59 dolar bölgesine kadar geriledi. Böylelikle, BNB yılbaşından bu yana %15 değer kaybı yaşadı.

FBI’dan Bitcoin Uyarısı Geldi

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının 40 milyon dolardan fazla Bitcoin’i nakde çevirebileceği konusunda uyardı.

FBI, Kuzey Kore merkezli Lazarus Group ve APT38’in, ödeme işlemcisi Alphapo’nun yaşadığı 60 milyon dolarlık saldırının ve Atomic Wallet’ın 100 milyon dolarlık istismarı da dahil olmak üzere, bir dizi kripto para birimi saldırısının arkasında olduğunu bildirdi. Toplamda 1.580 Bitcoin içeren altı cüzdanın hacker gruplarına bağlı olduğunu belirleyen FBI, kripto para şirketlerini bu cüzdanlarla etkileşime girmemeleri konusunda uyardı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Merkeziyetsiz Sosyal Medya Protokolü, Optimism Ağına Taşınacak

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?