in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

FriendTech Bitcoin Ağını Geride Bıraktı

Kısa süre önce piyasaya sürülen merkeziyetsiz sosyal ağ projesi FriendTech, 19 Ağustos günü 24 saat içerisinde 1 milyon doların üzerinde işlem ücreti elde etti.

Son zamanların popüler projesi, işlem ücreti bakımından Uniswap ve Bitcoin ağı da dahil olmak üzere kripto piyasasındaki büyük projeleri geride bıraktı. 11 Ağustos’ta beta sürümüyle kullanıma sunulan FriendTech, kullanıcıların bağlantılarının hisselerini alıp satarak sosyal ağlarını tokenize etmelerine olanak sağlıyor.

Birleşik Krallık’tan Yapay Zeka Yatırımı!

The Telegraph’a göre Birleşik Krallık Başkanı Rishi Sunak, 2024 ortasına kadar bir yapay zeka (AI) Araştırma Kaynağı oluşturmayı hedefliyor.

Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak, bu kapsamda 130 milyon dolar harcamaya hazırlanıyor. Bununla birlikte, projeye 130 milyon dolar tahsis edilmiş olsa da, fonların Sunak’ın yapay zeka merkezi hırsını karşılamak için yetersiz görüldüğü bildiriliyor. Bu da, hükümet yetkililerinin Kasım ayında yapılacak yapay zeka güvenlik zirvesinde daha fazla finansman için baskı yaratabileceği anlamına geliyor.

Bitget KYC Gereksinimlerini Güncelliyor

Bitget, kullanıcıların küresel düzenleyici yönergelere ayak uydurması için Müşterini Tanı (KYC) gereksinimlerini güncelleyeceğini duyurdu.

Şirkete göre bu güncelleme, kullanıcı haklarını ve çıkarlarını korumak, güvenli bir kripto para birimi ticaret ortamı oluşturmak ve çeşitli küresel gözlemcilerin düzenleyici tavsiyelerine uymak için oluşturuluyor. Açıklamaya göre Bitget, KYC doğrulama gereksinimlerini Eylül 2023’ten itibaren ayarlamaya başlayacak ve yeni kayıtlı kullanıcıların, kripto para yatırma ve ticareti de dahil olmak üzere çeşitli Bitget hizmetlerine erişmek için 1.seviye KYC doğrulamasını tamamlaması gerekiyor.

Kripto para, Bitcoin

Mike McGlone, Bitcoin Volatilitesine Değindi

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin volatilitesinin altına kıyasla düşmeye devam ettiğine değinirken, bunun Bitcoin’i daha az riskli hale getirmeye başladığına dikkat çekti.

Lider kripto para biriminin son yıllardaki volatilitesini değerlendiren McGlone, fiyat oynaklığının kademeli olarak düştüğünden Bitcoin’de volatilitenin önümüzdeki dönemlerde düşmeye devam edeceğine inandığını belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

THORChain (RUNE) Nedir? Nasıl Alınır?

Solidus (AITech) Nedir? IDO’suna Nasıl Katılınır?