in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Ripple, SEC’nin Temyiz Talebine İtiraz Etti

Ripple Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP lehine çıkan özet karar için temyiz talebinde bulunmasına karşı çıktı.

Ripple’ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “SEC’nin temyiz talebine karşıyız. Burada tüm taraflarla ilgili problemlerin temyizden önce çözülmesini gerektiren kuralın uygulanmamasını haklı çıkaracak bir durum yoktur.”

OKX, 27 İşlem Çiftini Delist Edecek

OKX tarafından yapılan resmi açıklamada 27 kripto para birimi çiftininin delist edileceği duyuruldu.

Platform yaptığı açıklamada, 24 Ağustos itibariyle CVC/BTC, DASH/ETH, ENJ/BTC, FLM/USDC, ICP/BTC, IOST/ETH, KLAY/BTC ve KSM/ETH işlem çiftlerini delist edeceğini duyurdu.

Bunun yanı sıra 29 Ağustos tarihinde ise MANA/ETH, NEO/ETH, NULS/BTC, NULS/ETH, ONT/BTC, HUMANS/BTC, HUMANS/USDC, PERP/USDC, QTUM/ETH, REN/BTC, RSR/USDC, SLP/USDC, TAMA/USDC, THETA/BTC, TRB/USDC, WBTC/ETH, WXT/BTC ve YFI/ETH işlem çiftleri delist edilecek.

Ethereum

Valkyrie, Ethereum ETF Başvurusunda Bulundu

Valkyrie, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) vadeli Ethereum ETF başvurusunda bulundu.

Valkyrie, Ethereum Strategy ETF olarak adlandırılan yeni bir fon için başvuruda bulundu. Bu fon, Ethereum ve diğer teminat yatırımları üzerinde borsada işlem gören vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak yatırımcılara sermaye takdiri sağlamayı amaçlayacak.

Polygon Labs, Kore Deviyle Ortaklık Sağladı

Polygon Labs ve Kore’nin önde gelen mobil operatörü SK Telecom bir Web3 ekosistemi geliştirmek üzere ortaklık kurdu.

Konu ile ilgili yorumda bulunan Polygon Labs CEO’su Marc Borion, bu ortaklığın daha fazla kullanıcıyı Web3 ekosistemine çekmek için önemli olduğunu vurguladı. Polygon, kısa süre önce İtalya Merkez Bankası ile RWA (Gerçek Dünya Varlıkları) için iş birliği gerçekleştirmişti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?