in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

PayPal, Cryptocurrencies Hub Hizmetini Tanıttı

PayPal, kullanıcıların hesaplarında kripto para tutmalarına olanak tanıyan Cryptocurrencies Hub isimli yeni özelliğini tanıttı.

Şirket yaptığı açıklamada, Cryptocurrencies Hub’ın PYUSD ve diğer kripto varlıkları arasında geçiş yapmak için de oldukça önemli olacağını belirtti. Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cryptocurrencies Hub’ınızdaki herhangi bir bakiye, gösterilen her bir kripto paranın miktarına sahipliğinizi temsil eder. Dijital kripto varlıklarının bizzat kendilerini kripto varlık bakiyenizde tutmayacaksınız.”

Binance, İki Altcoin’i Listeleyecek

Binance, 14 Ağustos itibarıyla CyberConnect (CYBER) ve Sei’yi (SEI) listeleyeceğini açıkladı. Listeleme işlemi 15.00’te (TSİ) gerçekleşecek.

Binance, resmi web sitesi üzerinden yaptığı duyuruda, 36. ve 37. Launchpool projeleri olan CyberConnect (CYBER) ve Sei’i (SEI) hangi paritelerde listeleyeceğini açıkladı. Açıklamaya göre yatırımcılar CYBER ve SEI için BNB (BNB), Bitcoin (BTC), First Digital USD (FDUSD), Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) paritelerinde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Brian Armstrong, Coinbase Uygulaması Hakkında Konuştu

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yeni Layer-2 ağı Base’in Coinbase uygulamasındaki sorunları ortaya çıkardığını söyledi.

CEO, yaptığı açıklamanın devamında uygulamadaki kullanışsız kısımları iyileştirme sözü verdi. Armstrong, Base’deki ürün lansmanları ve marka aktivasyonları sırasında Coinbase uygulamasının NFT’ler, merkeziyetsiz uygulamalar ve Layer-2’ler için kullanıcı deneyimindeki eksiklerini göz önüne serdiğini belirtti.

Coinbase Kanada’ya Açılıyor

Coinbase, resmi blog sayfası üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada, Coinbase One ile Kanada pazarına açıldığını duyurdu.

Coinbase, yaptığı açıklamada Kanada şubesini Peoples Trust Company adlı şirketle yaptığı ortaklık ile kurduğunu açıkladı. Duyuruya göre borsanın Kanadalı müşterileri Interac e-Transfer platformu aracılığıyla da para gönderip alabilecekler.

FedNow, Yeni Ortaklığını Duyurdu

ABD Merkez Bankası’nın (FED) anlık ödeme sistemi FedNow, Hedera Hashgraph ağı üzerine inşa edilen Dropp platformunu hizmet sağlayıcıları listesine ekledi.

Mikro ödeme platformu olarak faaliyet gösteren Dropp’un FedNow sistemine dahil edilmesi, Hedera’nın yerel kripto varlığı HBAR’ın da artış yaşamasını sağladı. %15’in üzerinde artış yaşayan varlık, ilk 100 kripto para birimi arasında en çok yükselen kripto para birimi oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri

Olası Zora Airdrop’una Nasıl Katılınır?