in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Bitsonic CEO’su Tutuklandı!

Güney Kore, kripto borsası Bitsonic’in CEO’su Jinwook Shin’i kullanıcıların 7,5 milyon dolarlık parasını çaldığı iddiasıyla tutukladı.

Güney Koreli haber kuruluşu Chosun Biz’e göre yerel savcılar, Bitsonic borsasının CEO’su Jinwook Shin’i tutukladı. Savcılık, Shin’in Ocak 2019’dan Mayıs 2021’e kadar olan dönemde, Bitsonic’teki kripto para birimlerinin fiyatlarını ve işlem hacmini manipüle ederek borsanın kullanıcılarından 7,5 milyon dolar çaldığını açıkladı.

BlackRock: “Bitcoin ETF Onay Süreci 6 Ay Daha Sürebilir”

BlackRock çalışanlarına göre spot Bitcoin ETF başvurularının onay süreci 6 ay daha sürebilir.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın BlackRock ve Invesco’daki kaynaklara dayandırdığı bilgilere göre ABD’nin ilk spot Bitcoin ETF’i Şubat 2024 tarihinden önce onaylanabilir.

MuesliSwap, Slipaj Kayıplarını İade Edecek

Cardano ekosisteminde yer alan merkeziyetsiz borsa MuesliSwap, müşterilerinin maruz kaldığı yüksek slipaj kayıplarını iade edeceğini açıkladı.

Merkeziyetsiz borsa, platformda slipaj’ın nasıl işlediğini yanlış anlayan ve bu sebeple istemeden zarar giren kullanıcılara geri ödeme yapacağını belirtti. Proje tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Durumu telafi etmek adına son 12 ay içerisinde MuesliSwap havuzlarında yüksek slipaj mağduru kullanıcılara proje fonlarımızdan geri ödeme yapacağız. Ayrıca MuesliSwap emir defterindeki bu sorunu gidermek üzere çalışmalara başladık.”

Binance, El Salvador’da Lisans Aldı

Binance, El Salvador’da faaliyet göstermek için lisans aldı. Platform, böylece Bitcoin’in yasal olduğu ülkede tam lisanslı ilk kripto para borsası oldu.

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre El Salvador Merkez Bankası Binance’e Bitcoin Hizmetleri Sağlayıcısı lisansı (BSP) verdi. Bunun yanı sıra El Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu, Binance’e kalıcı Dijital Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı lisansı (DASP) verdi. Böylece Binance, ülkede göstereceği operasyonlar için tam bir düzenleyici desteği almış oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin’in (BTC) Sahibi Kim?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 9 Ağustos 2023