in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Justin Sun: “FUD’a Kapılmayın!”

Justin Sun, Huobi’deki iflas söylentileri hakkında açıklama yaparak yatırımcıların FUD’a kapılmamaları gerektiğini söyledi.

Huobi

Huobi, geride bıraktığımız hafta sonu Çinli düzenleyicilerin borsa yöneticilerini soruşturduğu söylentileri ve iflas korkusu ile büyük çıkışlara şahit oldu. Sadece hafta sonu 64 milyon dolarlık çıkış yaşanan borsa, bu gelişme ile birlikte çeşitli spekülasyonlara neden oldu. Durumu FUD olarak değerlendiren ve konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Justin Sun ise şu ifadeleri kullandı: “FUD’u görmezden gelin ve inşa etmeye devam edin! TRON ve Hobi sürdürülebilir gelişim sayesinde büyüyecek. Daha güçlü bir gelecek için vizyonumuza ve topluluğun çabalarına güvenin.”

CoinGecko, Menkul Kıymet Endeksi Başlattı

Kripto veri platformu CoinGecko, SEC tarafından menkul kıymet olarak adlandırılan varlıkları takip eden yeni bir endeks başlattı.

Top Alleged Securities Coins adı altında açılan yeni kategori, kripto paraların listesini piyasa değerine göre sıralıyor. Listenin en başında Binance Coin (BNB) gelirken onu Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Tron (TRX) takip ediyor.

Kısa süre önce SEC, Binance ve Coinbase’e açtığı davalarda, 68 farklı kripto para birimini menkul kıymet olarak değerlendirmişti. CoinGecko ise yalnızca 24 kripto varlığa menkul kıymet listesinde yer verdi.

Singapur Kızılhaçı Kripto Bağışı Kabul Edecek

İnsani yardım ve toplum hizmetleri sunan hayır kurumu Singapur Kızılhaç, kripto para birimlerini yeni kabul edilen bir bağış biçimi olarak dahil etti.

Kurum, bu kapsamda BTC, ETH, USDT ve USD Coin bağışlarını kabul edeceğini duyurdu. Kripto para birimi aracılığıyla Singapur Kızılhaçına yapılan bağışların henüz vergiden muaf tutulamadığı kaydedilen açıklamada, bağışların yerel insani yardım hizmetlerine yönlendirileceği belirtildi.

Birleşik Krallık, Kripto Suçlarına Odaklanıyor

Kripto ile ilgili suçlara daha fazla odaklanacağının sinyallerini veren Birleşik Krallık, Kapsamlı Mali Suç Ekibi (CFCT) departmanına yeni personel takviyesi yapacağını açıkladı.

Duyuruya göre Birleşik Krallık Ulusal Suç Teşkilatı (NCA), kripto ile ilgili suçlar üzerinde çalışan Kapsamlı Mali Suç Ekibi (CFCT) için dört kıdemli müfettiş arıyor.

Worldcoin’in Nairobi Deposuna Polis Baskını!

CoinDesk’in duyurduğu habere göre Kenya Polisi 5 Ağustos Cumartesi günü Worldcoin’in Nairobi deposuna baskın düzenledi.

Düzenlenen baskında, şirkete ait belgeler ve makineler incelenmek üzere kriminal soruşturma müdürlüğüne götürüldü. OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından kurulan Worldcoin, kullanıcılarını doğrulamak için iris taramaları kullanıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

INO

Farklı Projelerin NFT’ler için Sunduğu Özellik ve Çözümler

Potansiyel Geçiş Üzerine İnceleme: Ethereum’dan dYdX v4’e Geçiş Nasıl Olacak?