in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

HashKey, Hong Kong’dan Lisans Aldı

HashKey, kripto faaliyetlerini genişletmek için Hong Kong’da lisans aldığını duyurdu.

Dijital varlık şirketi HashKey, aldığı lisans ile birlikte bölgede resmi olarak kripto para hizmetleri sunacak. Tip1 ve Tip7 lisanslarının sahibi olan HashKey, bu lisanslar ile birlikte hem kripto para alım satım platformu işletebilecek hem de kurumsal ve bireysel kullanıcılara otomatik ticaret hizmetleri sunabilecek.

eToro’ya Dava Şoku

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), eToro’nun fark sözleşmesi (CFD) ürünleri gerekçesiyle platforma dava açtı.

Düzenleyici kurum, platformun ürün hakkında tasarım ve dağıtım kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle federal mahkemeye başvurdu. eToro’nun kripto CFD’leri, bazı varlıklarda iki kata kadar marjin imkanı sunuyor.

Binance

Binance, Sıfır Ücretli Alım Satım Promosyonunu Başlattı

Binance, 3 Ağustos Perşembe günü Bitcoin/First Digital USD (BTC/FDUSD) ve Ethereum/First Digital USD (ETH/FDUSD) ticaret çiftlerinin yanı sıra güncellenmiş sıfır ücretli Bitcoin alım satımına başlayacağını duyurdu.

Binance tarafından gerçekleştirilen bu promosyon, platformun pazar payını artırmanın önemli bir parçası olarak görülüyor. Kullanıcılar, 4 Ağustos 11.00’den (TSİ) itibaren spot ve marjinde bu promosyondan faydalanabilecekler.

Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası Kripto Hizmeti Sunacak

Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası, Fireblocks aracılığıyla kripto hizmetleri sunacağını açıkladı.

Gelişmeyi 1 Ağustos tarihinde duyuran Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), yeni ortaklığın borsanın düzenlemeye tabi kuruluşlar için kurumsal düzeyde dijital varlık çözümleri sunmasını sağlayacağını belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Lisk (LSK) Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple (XRP) Fiyatı 0,65 Dolar Seviyesinin Altına Gerileyebilir