in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Coinbase, Bitcoin Lightning Ağını Entegre Etmek İstiyor

Coinbase, kullanıcılarına daha fazla kripto para birimi ödemesi sunmak için Bitcoin Lightning ağını entegre etmeyi planlıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Coinbase CEO’su Brian Armstrong: “Lightning’i en iyi şekilde nasıl entegre edebileceğimizi araştırıyoruz. Hiç de kolay olmayacak ama bence denemeye değer” ifadelerini kullandı. Lightning Network, düşük maliyetle Bitcoin blok zincirindeki ödemeleri hızlandırmak için çalışan bir Layer-2 çözümüdür.

MicroStrategy’den Bitcoin (BTC) Alımı!

MicroStrategy, Temmuz ayında ortalama 30.835 dolar seviyesinden 467 BTC satın aldığını duyurdu.

MicroStrategy’nin yaptığı alımların ardından elinde bulundurduğu Bitcoin sayısı 152 bin 800’e ulaştı. Bitcoin’lerin tamamı için ortalama maliyet ise son alımlar ile birlikte 29 bin 672 dolar oldu. İkinci çeyrek sonuçlarını da açıklayan MicroStrategy, gelirlerinin bir önceki çeyreğe göre %1 artış gösterdiğini belirtti.

Ethereum

6 Şirket Ethereum ETF Başvurusunda Bulundu

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas’a göre Volatility Shares, Bitwise, Roundhill, VanEck, Proshares ve Grayscale, Ethereum vadeli ETF’i için başvuru gerçekleştirdi.

Balchunas, Volatility Shares şirketinin ETF başvurusunu 28 Temmuz günü gerçekleştirdiğini, diğer şirketlerin ise 1 Ağustos tarihinde başvurduğunu belirtti. Bu borsa yatırım fonlarının kabul edilmesi halinde yatırımcılar, kripto para piyasasının en büyük ikinci varlığının vadeli kontratlarına yatırım gerçekleştirebilecekler.

Kenya, Worldcoin’i (WLD) Yasakladı

Kenya Güvenlik Bakanı, vatandaşların güvenliği için Worldcoin (WLD) projesinin Kenya’da askıya alındığını duyurdu.

Kenya Güvenlik Bakanı Kithure Kindiki, Facebook üzerinden gerçekleştirdiği açıklama ile Worldcoin’in risk teşkil etmediği onaylanana kadar projenin askıya alındığını belirtti. Kindiki yaptığı açıklamada: “İlgili güvenlik, finansal hizmetler ve veri koruma kurumları, yukarıda belirtilen faaliyetlerin gerçekliğini ve yasallığını belirlemek için soruşturma başlattı” ifadelerini kullandı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

pancakeswap

PancakeSwap “The Input Token Cannot be Transferred” Hatası Nasıl Çözülür?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 2 Ağustos 2023