in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

SEC, Coinbase’in İşlemlerini Durdurmasını İstemiş

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun dava açmadan önce borsanın tüm kripto faaliyetlerini durdurmasını istediğini belirtti.

Financial Times’a röportaj veren Brian Armstrong, SEC’nin bu uyarıyı dava açmadan önce yaptığını dile getirdi. Armstrong verdiği demeçte, SEC’nin Bitcoin dışındaki tüm varlıkların menkul kıymet olduğunu söylediğini bildirdi. CEO, SEC’ye verdikleri yanıtı ise şöyle özetledi: “Biz dedik ki bu sonuca nasıl varıyorsunuz çünkü bizim yasa yorumumuz bu değil. Onlar da bunu size açıklamayacağız, Bitcoin dışındaki her varlığı listeden çıkarmanız gerekiyor dedi.”

Bendingo Bank, Riskli Kripto İşlemlerini Engelleyecek

Avustralya merkezli Bendingo Bank, kullanıcılarını yatırım dolandırıcılığından koruma ihtiyacını gerekçe göstererek yüksek riskli kripto ödemelerini engelleme kararı aldığını duyurdu.

Banka 31 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamada, kripto borsalarına yapılan anlık ödemelerde yeni kurallar uyguladığını ve bunun gerçek ödemelere bazı engeller eklediğini belirtti. Banka engellemelere gerekçe olarak hileli ödemelerle mücadele etmeyi ve müşterileri için korumaları artırmayı gösterdi.

Binance, Dubai’de MVP Lisansı Aldı

Binance, Dubai’de Operasyonel Minimum Uygulanabilir Ürün (MVP) lisansını aldığını duyurdu.

Dubai’deki ilk MVP lisansını alan Binance, kullanıcılarına Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) yatırımcı koruma ve piyasa güvencesi standartları kapsamında hizmetlerini açmaya hazırlanıyor. Binance Dubai’nin Genel Müdürü Alexander Chehade, alınan lisans ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Son birkaç yıldır Dubai’yi küresel bir sanal varlık merkezi olarak sağlamlaştırdık. Piyasa ve yatırımcı güvencesine olan bağlılığımızı sürdürerek buradaki faaliyetlerimizi geliştirirken bu gelişmeye tanıklık etmekten heyecan duyuyoruz.”

Ethereum Cüzdanı 8 Yıl Sonra Hareket Etti

Ethereum’un (ETH) halka arz sürecine (ICO) katılan bir cüzdan, 641 ETH değerindeki varlıkları ilk kez başka bir adrese taşıdı.

Uzun süredir uykuda olan Ethereum cüzdanının taşıdığı 641 ETH, yaklaşık 1,2 milyon dolara denk geliyor. On-chain analiz platformu Lookonchain, cüzdandaki ETH’lerin stake işlemi için taşındığını belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Litecoin Halving Etkinliği LTC Fiyatını Nasıl Etkiler?

Blok Zincirinde Ağ Tıkanıklığı Ne Anlama Gelir?