in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Hester Peirce, SEC’nin Uyarısına Karşı Çıktı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, düzenleyici kurumun muhasebe şirketlerine yönelik kripto uyarısına karşı çıktı.

Peirce, 28 Temmuz’da paylaştığı Twitter gönderisinde SEC’nin baş muhasebecisi Paul Munter’ın muhasebe şirketlerinin kripto firmalarıyla ilişkilerinde ya hep ya hiç yaklaşımını benimsemelerini öneren açıklamasına itiraz etti. Peirce, kripto şirketleri ve muhasebecilerin rezerv kanıtı konusunda şeffaflık sağlamaları ve neyin kabul edilebilir olup olmadığını belirtmeleri gerektiğini söyledi ve ekledi: “Daha fazla şeffaflık sağlamaya yönelik iyi niyetli çabaları neden engellemek isteyelim ki?”

Grayscale: “SEC Tüm ETF’leri Aynı Anda Onaylamalı”

Yatırım şirketi Grayscale, SEC’ye yazdığı mektupta, düzenleyicinin tüm spot Bitcoin ETF’lerine aynı şekilde yaklaşması ve başvuruları aynı anda onaylaması gerektiğini dile getirdi.

Grayscale, bu yöntem ile birlikte herhangi bir şirketin diğerinden avantaj elde etmesinin önüne geçileceğini düşünüyor.

SEC ve Binance Güçlerini Birleştirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Binance, davalara müşterileri adına dahil olmak isteyen Eeon’a yasal gereklilikleri karşılamadığı sebebiyle karşı çıktı.

Kolombiya Bölge Mahkemesi, hem davalı Binance’in hem de davacı SEC’nin Eeon’un davaya müdahil olma talebine itiraz ettiğini belirtti. SEC, Eeon’un mahkeme davalarında kendilerini defalarca temsil etme geçmişine sahip olduğunu ancak iddialarının federal mahkemelerde sürekli olarak başarısız olduğunu söyledi.

Bitdeer, Madencilik Odaklı Fon Başlattı

Bitcoin madencilik şirketi Bitdeer, Güney Asya ülkesi Bhutan’da Bitcoin madenciliği odaklı bir fon başlattığını duyurdu.

Jihan Wu tarafından kurulan Bitcoin madencilik şirketi, Bhutan’daki operasyonlarını genişletme çabaları kapsamında özel bir fon başlattı. Bitdeer Green Bitcoin Fund adını alacak olan bu fon, Bhutan’daki Bitcoin madencilik operasyonlarından gelir elde etmeyi amaçlıyor. Altı yıllık bir süre boyunca faaliyet göstermesi planlanan fon, minimum 5 milyon dolarlık yatırım ile başlayarak, ilk inşaat projesi için toplamda 80 milyon dolar toplamayı hedefliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Token Sniffer Nedir?