in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

SEC, Borsalara Yıllık Rapor Sunma Zorunluluğu Getirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto firmaları da dahil olmak üzere borsada işlem gören şirketlere siber güvenlik risk yönetimi, strateji ve yönetişim konularında yıllık rapor sunma zorunluluğu getirdi.

Yeni kural, yatırımcılar ile şirketler arasındaki güveni artırmayı amaçlıyor ve şirketlerin, önemli siber güvenlik vakalarını dört iş günü içerisinde açıklamalarını gerektiriyor. Bununla birlikte, şirketlerin siber saldırıdan nasıl etkilendiklerini detaylandırmaları ve olayın ayrıntılarını içeren bir rapor sunmaları gerekiyor.

Crypto.com Hollanda’dan Onay Aldı

Cryptocom, ülkede resmi olarak hizmet verebilmek için Hollanda Merkez Bankası’ndan onay aldı.

Borsa, faaliyetlerinin ve ülkenin Kara Para Aklamayı Önleme ve terörizmin finansmanıyla mücadele gerekliliklerine uygunluğunun kapsamlı bir şekilde incelenmesinin ardından De Nederlandsche Bank’a (DNB) kripto hizmet sağlayıcısı olarak kaydolduğunu duyurdu.

Kırgızistan, Hidroelektrikle Çalışan Kripto Madenciliğine Onay Verdi

Kırgızistan Devlet Başkanı Sadyr Japarov, hidroelektrik santralinde kripto madencilik çiftliği inşa edilmesine izin verdi.

Kırgızistan ulusal haber ajansı Kabar’ın 27 Temmuz tarihli haberine göre Kırgızistan hükümeti, madencilik tesisini inşa etmek için 20 milyon dolar harcamayı düşünüyor. Habere göre, tesisin Kambar-Ata-2 Hidroelektrik Santrali’nde inşa edilmesi planlanıyor.

ABD Senatosu, 2024 Ulusal Yetkilendirme Yasası’na (NDAA) Onay Verdi

ABD Senatosu, içerisinde kripto ile ilgili maddelere yer verilen 2024 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası’nı (NDAA) kabul etti.

Tasarının onaylanmasıyla birlikte ABD Hazine Bakanlığı, kripto para birimleri için bir inceleme standardı oluşturmak zorunda kalacak. Bakanlık tarafından yapılması zorunlu hale gelecek risk değerlendirmesiyle yaptırım yasalarına ve kara para aklamayı önleme kurallarına uyumluluk takip edilecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Islamic Coin (ISLM) Olası Airdrop İçin Neler Yapılabilir?

Ripple (XRP) Fiyatı Baskı Altında Kalmaya Devam Ediyor