in , ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Başlıkları

10 Şubat 2022 tarihinde, kripto para piyasasında öne çıkan başlıkları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  • Bitcoin (BTC) 45.000 dolar seviyesini test etti

Günlük açılışını 44.370 dolar seviyelerinden gerçekleştiren Bitcoin (BTC), gün içerisinde 45.177 dolar seviyelerini test ederek son bir aylık süreçteki en yüksek seviyesine ulaştı.

Ancak ABD enflasyon rakamlarının açıklanması ile sert bir düşüş yaşayan piyasada, Bitcoin 43.200 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler yaşadı.

  • DeFi Projesi Dego Finance (DEGO) Hacklendi

Dego Finance, Uniswap ve PancakeSwap’ta likitide sağlayan adreslerinin hacklendiğini açıkladı. Ekip DEGO işlem çiftlerinin kapatılması için borsalarla iletişime geçti.

Dego Finance, gerçekleşen bu siber saldırı sonucunda 10 milyon dolar civarında kripto varlık çalındığını da belirtti.

  • Binance Borsası, Forbes Dergisine 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptığını Açıkladı

Finans dünyasının önde gelen dergilerinden biri olan Forbes’e 200 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklayan Binance borsası, bu anlaşmanın mart ayına kadar tamamlanacağını da belirtti.

Binance ve Forbes ilişkisini, Binance’in Kasım 2020’de açtığı hakaret davası ile de hatırlıyoruz.

  • Premier Lig Takımlarından Manchester United, Tezos (XTZ) ile Olan Anlaşmalarını Doğruladı

Geçtiğimiz günlerde çıkan Tezos’un $XTZ Manchester United ile yeni bir anlaşmaya hazırlandığı haberi Manchester United tarafından doğrulandı. Anlaşmanın 24 milyon sterlin değerinde imzalandığı da duyuruldu.

Bir antrenman sponsorluğu olarak yapılan anlaşmada, kadın ve erkek A takımlarının antrenmanlarda giyecekleri formanın üzerinde Tezos (XTZ) logosu bulunacak. Bu formalar ilk defa hafta sonu oynanacak Southampton maçı öncesi erkek A takım tarafından, maç öncesi kullanılacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri I 10.02.2022

Socios ile Udinese Calcio Fan Token ($UDI) İş Birliği