in , , , ,

Kripto Para Piyasası Çakıldı: BTC, ETH, BNB, LTC Teknik Analizi

Kripto para piyasası çakıldı. Birçok altcoinde %50’ye yakın düşüş görüldü. Peki Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC) için teknik görünüm nasıl?

Bitcoin (BTC)

10 mayıs tarihinde başlayan düşüş trendinden itibaren %40’a yakın bir kayıp yaşayan Bitcoin için son beş gündür yaşanan düşüşler büyük bir panik havası yarattı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 36.015 seviyelerinden fiyatlanan BTC şubat ayından itibaren gördüğü en düşük seviyeyi test etmiş oldu. 42.000 desteğinde tutunamayan BTC için bir sonraki destek noktası 29.600-30.000 bandında görünüyor. Yeni bir 42.000 testi sonrası kırılım gerçekleşir ise 47.700-48.000 seviyelerine kadar ilerleyebilir.

Ethereum (ETH)

17 mayıs tarihli analizimizde belirttiğimiz gibi 3350 kırılımı ile 2650 seviyelerine kadar destek bulamayan Ethereum bu yazının hazırlandığı saatlerde 2600-2650 seviyeleri arasında fiyatlanıyor.

Bu destek bölgesinden gelecek bir düzeltme hareketi 3180-3200 seviyelerinde bir direnç ile karşılaşabilir. Olumsuz piyasa şartlarında göz önünde bulundurulması gereken bir direnç olduğunu düşünüyoruz. 2650 üzerinde tutunamama ihtimalinde ise 2120 seviyelerinde destek bulabilir.

Binance Coin (BNB)

539 desteğinin sert kırılımı ile 360 dolar seviyelerine kadar beklenmedik bir hızla düşüşe geçen BNB son bir hafta içerisinde %45’den fazla kayıp yaşadı.

Hızlı bir yükseliş trendine girdikten sonra bu tarzda bir düşüş yaşaması, yükseliş trendi sürecinde güçlü destekler oluşturamamasına bağlanabilir. 371 desteğinin kırılımı halinde 296 dolar seviyelerinde bir destek bulma ihtimali görünüyor. Yukarı yönlü bir düzeltme gelmesi halinde 486 dolar seviyeleri direnç görevi üstlenebilir. Düşüşün tamanlandığını da bu direnç seviyesinin kırılımına göre takip edebiliriz.

Litecoin (LTC)

Sın on günde %50 civarında bir kayıp yaşayan Ltc bu yazının hazırlandığı saatlerde 200 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

229 ve 213 desteklerinde tutunamayan LTC için gözler 180 seviyelerine çevrildi. Bu destek üzerinde tutunması halinde 213 ve 229 seviyelerindeki dirençler test edilebilir. 180 desteğinin kırılımı halinde 120 seviyelerine kadar bir sarkma gerçekleşebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

AIBC

AIBC Zirvesi 25-26 Mayıs 2021 Tarihlerinde Dubai’de Gerçekleşecek

Kriptopara, Bitcoin

Sert Düşüş Sonrası Bitcoin (BTC) Teknik Analizi