in , , , , ,

Kripto Para Piyasalarında Bu Hafta: Geçtiğimiz Haftanın Özeti Ve Beklenen Gelişmeler

Bu hafta kripto para piyasalarında Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaştı. Piyasa mega Coinbase halka arzına hazırlanıyor ve Ripple (XRP) Aralık 2017’den bu yana en iyi trade haftasına sahip diyebiliriz.

Kripto para piyasası birçok büyük varlığın tüm zamanların en seviyelerinin üzerinde veya çevresinde fiyat seviyelerine yükseldiği güçlü bir haftayı geride bıraktı. Bitcoin (BTC) fiyatı haftayı %2’lik artışla kapatırken, Ethereum (ETH) fiyatı ve Binance Coin (BNB) sırasıyla yaklaşık olarak %4 ve %44 yükseliş kaydetti.

Kaynak: TradingView

BTC tüm zamanları en yüksek seviyelerinde yakın takipteyken, ETH ve BNB her ikisi de yeni bir rekor kırdı. Ethereum (ETH) yazının yazıldığı sırada yaklaşık 2135 USD fiyatına geri çekilmesinden önce cumartesi günü 2195 USD fiyatına zirve yapmıştı. Binance Coin (BNB) pazartesi günü ilk kez 500 USD eşiğini geçti ve yükselmeye devam ediyor ve şu anda yaklaşık 525 USD civarında işlem görüyor. Geçtiğimiz haftanın sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan diğer kripto varlıkları arasında Pancakeswap (CAKE), FTX Token (FTT) ve Solana (SOL) yer alıyor.

Kaynak: TradingView

Mevcut kripto piyasası için önemli bir diğer itici güç 14 Nisan’da yapılması beklenen Coinbase halka arzı. Analistler ve piyasa kullanıcıları, Coinbase IPO’sunun genel olarak kripto piyasası için ivmeyi hareket ettireceğinden emin. Coinbase ticaret için 58  dijital varlığı destekliyor ve Q1 kazanç çağrısı 56 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu ve 6.1 milyon kullanıcının aylık olarak işlem gerçekleştirdiğini ortaya koydu. Platformda şu anda toplam kripto para varlığının %11,3’ünü temsil eden 223 milyar USD değerinde varlık bulunuyor. Bu varlıların 122 milyar USD’si kurumlardan geliyor. Coinbase, hem bireysel hem de kurumsal katılımcılar için dünyanın en büyük kripto köprüsü olduğu bir konuma ulaştı. Halka arzın, kripto ile daha önce hiç varolmayan geleneksel finans sektörleri arasında bir köprü oluşturarak kripto endüstrisinin büyük bir bölümünü meşrulaştıracağı düşünülüyor.

Coinbase

 

Coinbase’in dijital varlık piyasasından büyük pay alma yeteneği etkileyici kazançlara ve büyümeye dönüştü. 2021’in ilk çeyreğinde şirket geliri 1,8 milyar USd oldı. Bu, bir önceki yılın eşdeğer çeyreğinde kazandığından 9 kat daha fazlaydı ve 2020’nin tamamı için kazandığından daha fazla bir gelir. (1.2 milyar USD)

Bloomberg, Coinbase hisselerinin, şirkete 190 milyar USD tutarında bir halka arz öncesi, değeri veren yakın tarihli bir açık artırmaya dayanarak 350 USDile 375 USD arasında işlem gördüğünü bildirdi. Coinbase’in Q1 kazançlarının arkasında DA Davidson analisti Gil Luria, Coinbase hisselerine yönelik fiyat hedefini başlangıçta 195 ABD doları olarak belirledikten sonra% 125 artırarak 440 ABD dolarına yükseltti.

Önümüzdeki Hafta İçin Kripto Para Piyasası Haberleri

14 Nisan – ETH Berlin Hard fork

Ethereum blok zincirinin bir sonraki büyük yükseltmesi, 14 Nisan 2021’de gerçekleşmesi beklenen blok yüksekliği 12,244,00 ile gerçekleşecek. Dört Ethereum İyileştirme Önerisi, EIP2565, EIP2929, EIP2718 ve EIP2930 entegre edilecek. Belirli işlem türleri için gaz maliyetlerini ayarlayacaklar ve gelecekteki işlemlere yeni işlem türlerini tanıtmayı kolaylaştıracaklar. Bu yükseltme, Temmuz ayında gerçekleşmesi planlanan daha büyük bir yükseltme olan Londra’dan önce geliyor.

12 Nisan – Filecoin (FIL) Ağ Yükseltmesi ve Hard Fork

Bir Filecoin (FIL) ağ yükseltmesi, 665280 epoch sırasında gerçekleşecek şekilde ayarlandı. Bu, Pazartesi günü borsalardaki bazı FIL coinlerinin çekilmesi ve depozito işlemlerini etkileyecek. Yükseltme, belirli türde bir prova sektörü v1’in maksimum ömrünü 540 güne çıkaracaktır. Bu uzantının arkasındaki motivasyon, şu anda V1 kanıtlarına “gerçekçi olmayan yüksek standartta güvenlik endişeleri” ile meydan okunmasıdır. Filecoin fiyatı geçen hafta% 1 artışla kapattı.

Sonuç olarak geçtiğimiz hafta piyasa değeri ilk 10’daki büyük hacimli varlıklar için güçlü bir ticaret haftasıydı. Listedeki inkar edilemez en iyi performans gösteren XRP (XRP) idi. XRP yaklaşık% 94.60 arttı ve Aralık 2017’den bu yana en iyi işlem haftalarından birini yaşadı. Piyasalar, Ripple’ın yöneticilerini kişisel mali kayıtlarını sağlamak zorunda bırakan federal bir yargıçla devam eden SEC davası sırasında Ripple hukuk ekibinin kazanmasına olumlu tepki gösterdi.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

BNB’nin Yükselişinde Göze Çarpan Detaylar

DeFi

Yakın Zamanda Piyasaya Sürülecek En İyi 7 “Low Cap” DeFi Projesi