in ,

Kripto Para İşlemlerinde Kullanabileceğiniz Tool’lar

kripto

Kripto paralar ile işlem yapmanızı ve araştırmalarınızı kolaylaştıracak birçok tool bulunuyor. Bu yazımızda, kripto para alanında size oldukça faydası olacak tool’ları ele alcağız. 

Güvenlik 

Kripto para piyasasında yatırım yapmadan önce yatırım yapmayı planladığınız projeyi detaylı bir biçimde araştırmalısınız. Aşağıda yer alan tool’lar, yatırım yapmadan önce o projenin güvenilirliği hakkında bilgi edinmenize yardımcı olabilir. 

 • DeDotFi: Şüphe duyduğunuz ve pek güvenli bulmadığınız akıllı kontratları DeDotFi sitesi üzerinden arama çubuğundan aratarak kontrol edebilirsiniz. Güvenilir bulmadığınız kontratları bu platform üzerinden aratarak olası zararlardan kurtulabilirsiniz. 
 • PocketUniverseZ: PocketUniverseZ de yine sahte kontratları ifşa etmek için kullanılan bir site. PocketUniverseZ, kontrat ile işlem onayı gerçekleştirmeden önce o kontratın sakıncalı olup olmadığına dair bilgi edinmenizi sağlıyor. 
 • RevokeCash: Birçok yatırımcı tarafından bilinen bir diğer güvenlik tool’u ise RevokeCash. RevokeCash, daha önce harcama onayı verdiğiniz kontratları incelemenize ve dilediğinizde kaldırmanıza olanak sağlayan bir platform. 

Analitik Veriler

Kripto para piyasasında işinize yarayacak tool’lardan bir diğeri de analitik tool’lar. Analitik tool’lar, kripto para projeleri ile ilgili analitik bilgileri elde etmenize olanak sağlar. 

 • Crypto_Dealflow: Bu site, projelerin yatırım turlarında ne kadar fonlama aldıklarını görmenize imkan sağlar. 
 • Token Terminal: Token Terminal, major blok zinicirlerinin ve merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) finansal verilerini toplu olarak görmenize olanak sağlar. Token Terminal, değerinin altında fiyatlanan bir kripto varlığı bulmak için kullanılabilecek en iyi araçlardan biridir. 
 • DefiLlama: DefiLlama da piyasada yer alan çoğu yatırımcının hakim olduğu bir platformdur. Bu platform, DeFi ile alakalı her veriye ulaşmanızı sağlar. 
 • Arkham Intel: Bu platformu kullanarak NFT koleksiyonlarının ya da kripto projelerinin dağıtımını ve cüzdanlarını takip edebilirsiniz. 
 • Artemis: Artemis, farklı blok zincir ağlarının aktivitelerini karşılaştırmanızı sağlar. 

Airdrop Verileri

Kripto para piyasasında yatırımcıların ilgisini en çok çeken konuların başında airdrop geliyor. Airdrop etkinlikleri ile ilgili serüveninizde size yardımcı olacak birçok tool bulunuyor. 

 • EarniFi: EarniFi platformu, hak kazanıp claim etmediğiniz AirDrop’ları ve poapları gösterir. 
 • Drops Earn: Bu platform ise testnet projeleri, ambassador programları ve airdrop etkinlikleri ile ilgili bilgi akışı sağlar. 

Haber Akışı 

Kripto para piyasasında dikkat edilmesi ve takip edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de sektör ile ilgili haberlerdir. Sektör genelinde yaşanan olaylardan haberdar olmak, yatırımlarınızda daha temkinli olmanızı sağlar. Oldukça volatil olan kripto paralar, anlık gelişen haberlerden etkilenerek ani fiyat hareketleri sergileyebilir. Bu yüzden yatırım yapmadan önce piyasa haberlerini mutlaka takip etmenizi öneririm. 

 • PeckShieldAlert: Twitter üzerinden takip edebileceğiniz bu sayfa, blok zincir için güvenlik teknolojisi konusunda uzmanlaşmış bir hesaptır. PeckShieldAlert bilgisayar korsanlığı, hırsızlık ve saldırılar hakkında zamanında bildirim almanızı sağlar. 
 • News of Alpha: Size harika ve çeşitli bir haber akışı sunan bu platform, eş zamanlı olarak hem haber sitelerindeki akışı hem de Twitter üzerinde kripto ile alakalı önemli gelişmeleri sizlere sunar. 

Kripto Para İstatistikleri

Kripto paralar ile ilgili anlık fiyat bilgisi, piyasa değeri, 24 saatlik işlem hacmi, geçmiş fiyat bilgileri gibi önemli verilere ulaşmak için ise CoinMarketCap ve CoinGecko platformlarını kullanabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin

Stop-Loss Nedir, Nasıl Çalışır?

Bitcoin Ordinals Nedir? Nasıl Alınır?