in ,

Kripto Para Borsa Hacimleri Son Yılların En Düşük Seviyesinde

Kripto

Küresel kripto para borsalarının hacimleri, Aralık 2020’den bu yana görüşem en düşük seviyelere ulaştı. 

The Block’un verilerine göre küresel kripto para borsalarının hacimleri 543 milyar dolarla 23 ayın en düşük seviyesini gördü. Eylül ayında hacim 733 milyar dolar seviyesindeydi. 

Binance, ay boyunca 390 milyar dolar ile kripto para borsa hacminin çoğunluğunu oluştururken, Kuzey Amerika hacimleri 78 milyar dolara kadar geriledi. Kuzey Amerika bölgesindeki hacimlerin çoğunu ise Coinbase oluşturdu. Bu bölgede gerçekleşen işlem hacimlerinin 46,9 milyar doları Coinbase üzerinden gerçekleştirildi. 

En yüksek hacme sahip borsalar arasında Binance lider oldu. 390 milyar dolarlık işlem hacmiyle küresel hacmin yüzde 71’ini oluşturan borsa, rakiplerine büyük fark atarak açık ara lider oldu. Binance’den sonra en yüksek hacim ise Coinbase tarafından gerçekleştirildi. Coinbase 46,9 milyar dolarlık hacimle Binance’in oldukça gerisinde kalırken, FTX bu iki öncü borsayı takip etti. 

Bölgelere Göre Hacimler

En yüksek hacme sahip bölge Asya olsa da Asya borsalarında ekim ayında yalnızca 529 milyar dolarlık işlem gerçekleştirildi. Bu seviye Aralık 2020’den bu yana görülmüş en düşük hacim. Avrupa da ise hacimler Ekim 2020’nin en düşük seviyesine gerileyerek sadece 17,7 milyar dolar oldu. Avrupa hacimleri bir önceki aya oranla yüzde 20’nin üzerinde gerileme yaşadı. 

Kripto para piyasası 2022’nin başından beri zor bir süreçten geçiyor. Makroekonomik sorunların kripto para piyasalarını da derinden etkilemesi sonucu piyasa genelinde uzunca bir süredir durağanlık hakim. Piyasada durgunluk devam ederken volatilite de Temmuz 2020’den bu yana en düşük seviyelere geriledi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

kriptopara

Kasım Ayında Beklenen Önemli Gelişmeler

Meta, Instagram’da NFT’lerin Basılmasını ve Satılmasını Test Ediyor