in ,

Kripto Kredi Platformu Babel Finance Batıyor mu?

Hong Kong merkezli kripto kredi şirketi Babel Finance, bazı karşı taraflarıyla borç geri ödeme anlaşmalarına vararak acil likidite sıkıntılarının bir kısmını hafifletti.

Babel Finance, mevcut ayı piyasasındaki “olağandışı likidite baskılarını” gerekçe göstererek 17 Haziran Cuma günü ürünlerinden itfa ve para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı. Şirket, müşterileri korumak ve “tüm ilgili taraflarla” iletişim kurmak için hızlı adımlar attığını belirtti.

20 Haziran Pazartesi günü yayınlanan bir güncellemede Babel Finance, o zamandan beri mevcut likidite durumunu hafifletmeye yardımcı olmak için üç adım attığını belirtti. Bunlar arasında, firmanın ticari faaliyetlerinin acil durum değerlendirmesinin yapılması, hissedarlar/yatırımcılar ile iletişim kurulması ve bazı borç geri ödemeleri için “ön anlaşmalara” varılması yer almaktadır.

Babel Finance

Şirket, faiz oranları veya vade tarihi gibi borç geri ödeme planları hakkında ayrıntılı bilgi vermedi ancak şunları belirtti:

“Önemli karşı taraflar ve ilgili müşterilerle iletişime geçerek bazı borçların geri ödeme süresi konusunda ön anlaşmaya vararak şirketin kısa vadeli likidite baskısını hafiflettik.”

Firma ayrıca belirli hissedarlar ve yatırımcılarla likidite desteği alma potansiyeli hakkında iletişim kurduğunu ve “müşterilere karşı yasal sorumluluklarını aktif olarak yerine getireceğini ve likidite risklerinin daha fazla iletilmesini ve yayılmasını önlemek için çaba göstereceğini” belirtti.

Firmanın likidite sorunları, 2 milyar dolarlık bir B Serisi finansman turunda 80 milyon dolar toplamasından sadece bir ay sonra geldi. Bir yıl önce firma, Zoo Capital, Sequoia Capital China, Dragonfly Capital ve Tiger Global Management tarafından yönetilen A Serisi bir finansman turunda da 40 milyon dolar toplamıştı.

Babel Finance, firmaya göre “yaklaşık 500 müşteriden oluşan seçkin bir müşteriye” Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve stablecoin’lere finansal risk sunuyor. Şirket, Three Arrows Capital, Celsius ve Finblox dahil olmak üzere mevcut ayı piyasasında likidite sıkıntısı yaşayan bir dizi kripto firmasına katılıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Cloudflare Kesintisi Hakkında Resmi Açıklama Yapıldı

Ukrayna, Bağışlanan CryptoPunk NFT’yi 100 Bin Dolara Sattı