in

Kripto Kışı: Bir Yatırımcının En Büyük Korkusu

Bitcoin, Ayı,

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 binden düştüğünden bu yana kripto yatırımcıları için zorlu birkaç ay oldu. Bunun da ötesinde, $BTC’nin fiyat hareketini birçok kriptopara birimi izledi.

Tüm kripto piyasası o zamandan beri 1 trilyon dolardan fazla değer kaybetti ve birçok uzman daha fazlasının geleceğine ve bunun dalganın sonuncusu olmayacağına inanıyor. Birçok insan, neyin geleceğini ve başka bir korkunç kripto kışına girip girmeyeceğimizi kavramak için mücadele ediyor.

Kripto İçin Soğuk Dünya

Tüm kripto piyasası, Kasım ayından bu yana, Bitcoin’in ATH yapmasından sonra yaklaşık 1 trilyon dolar değer kaybetti. Ethereum $ETH ve Solana $SOL gibi diğer token’ler, keskin bir düşüşle trade yapmak için bir numaralı kriptopara birimi Bitcoin’i takip etti. Ethereum, Kasım ayında zirveye ulaştığından bu yana yarıdan fazla değer kaybederken, Solana yüzde 65 düşerek daha da sert bir düşüş yaşadı. 2018’de Bitcoin, Bitcoin’de yüzde 80’lik bir düşüşe tanık olan birçok kişinin “kripto kışı” olarak adlandırdığı bir süreçten geçti. Bu, şu anda mevcut fiyat hareketinin bir örneği olabilir mi?

Bitcoin, Kasım 2021’de ATH’ına ulaştıktan sonra 40,000$’ı kırmak için savaşıyor.

Facebook’un (şimdi Meta) eski kripto başkanı David Marcus, kripto kışının çoktan geldiğine inandığını öne sürdü. Bu haftanın başlarında bir tweet’te şunları söyledi: “En iyi girişimcilerin daha iyi şirketleri kurduğu kripto kışları. Bu, token’leri pumplamaya karşı gerçek sorunları çözmeye odaklanmanın zamanı geldi.”

BNP Paribas’ın baş işletme görevlisi Nadya Ivanova, kripto kışı hakkında karşıt bir düşünceye sahipti. Ve “geçen yıl boyunca, özellikle bu pazardaki tüm hype ile birçok geliştirici, NFT’lerde ve diğer dijital varlıklarda yapılan spekülasyonlardan elde edilen kolay kazanımlardan rahatsız olmuş gibi görünüyor. Ivanova, CNBC’nin “Squawk Box Europe” programına verdiği röportajda, “Bir soğuma dönemi aslında pazarın temellerini oluşturmaya başlamak için bir fırsat olabilir” dedi.

Ayı Piyasası Olasılığı

Pek çok kriptopara, hisse senetleriyle aynı kaderi paylaşıyor. En önemlisi borsalar ve birçok yatırımcı, sert federal düzenlemeler ve faiz oranı ayarlamaları korkusuyla karşı karşıya. ABD merkez bankası, artan enflasyona yanıt olarak bu tür hamleler yapmayı düşünüyor.

Kripto borsası Luno’da kurumsal gelişim ve uluslararası başkan yardımcısı Vijay Ayyar, kriptodaki son düşüşün sürekli bir gerilemeden çok bir “düzeltme” olduğunu düşünüyor. Ayrıca ileriye bakıldığında, Bitcoin için izlenmesi gereken kilit seviyenin 30.000 dolar olduğunu belirtti. Bir hafta veya daha fazla süre içinde bu noktanın altında kapanırsa, “bu kesinlikle yüksek bir ayı piyasası olasılığını gösterir” dedi. Bitcoin’in son zirvesinden yaklaşık yüzde 80’lik bir düşüş, 15.000 dolardan az bir fiyatı gösterir. Vijay Ayyar böyle bir senaryonun masada olduğunu düşünmüyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

kripto

Ethereum (ETH), Fantom (FTM) ve Chainlink (LINK) Teknik Analizleri I 31.01.2022

WebAssembly Nedir?