in , , ,

Kripto Kirpi ile Huobi Sohbet Saati

Topluluğumuzun tecrübeli analisti Kripto Kirpi, 29 Aralık Çarşamba 20:00-20:20 saatleri arasında KoinSaati Telegram grubunda piyasa analizlerini bizlerle paylaştı. Bu yazıda mevcut piyasa durumu ve teknik analiz konusunda bilgi edinmek isteyen, etkinliği kaçıran ya da önemli noktaları tekrar okumak isteyen okuyucularımız için etkinlikte konuşulanları sizlerle paylaşacağız.

Genel Piyasa Yorumu

Genel o piyasa görüşümü belirtmem gerekir ise, düşüşlerin tamamlandığını düşünmüyorum. 2022’deki global ekonomik gelişmelerden daha fazla bahsetmek istemiyorum çünkü çok fazla yazıldı ve artık hepimiz az çok biliyoruz neler olacağını. Bitcoin için 46.000-46.800 bölgesinin altındaki kapanışlarda 40.000’lere gidebileceğimizi düşünüyorum. Yukarı yönlü ivmenin kazanılmasından emin olmak için 49.900 seviyesinin başarılı bir şekilde kırılmasını bekleyeceğim.

Metaverse Projeleri

Metaverse teknolojik açıdan çok önemli bir noktada artık. Sadece kripto olarak değil genel olarak baktığımızda da hayatımıza tam anlamıyla girmek üzere. Olimpiyatlarda özel bir dal açılması bile söz konusu, hatta açılmış bile olabilir. Bu yüzden sıkı takip etmek gerekiyor ama metaverse diye de her projeye girmek orta ve uzun vadede pek hoş olmayabilir diye düşünüyorum.

Gaming gibi düşünün, süper mario’dan daha kötü bir oyum ile gaming adı altında piyasa giren tonla proje var. Kurumsal anlaşmaları, güvenilir şirketler ile yapabilen ve geliştirmeleri sürekli olarak gerçekleştiren projeler ileride gerçekten değerlenecektir. Şu an konuşulan bir metaverse ETF başvurusu var, bu da işin ciddiyetini ortaya koyuyor.

Ellipsis (EPS)

0.3430 altına sarkması pek iyi olmamış. Bu seviyenin altında kaldığı sürece 0.1200 desteğini test etme ihtimali artıyor. 0.3430 üzerindeki fiyatlanmalarda 0.6590-0.7000 bölgesi majör direnç, bu bölgeyi test edip kırarsa yükseliş trendini başlatabilir.

Ellipsis (EPS)
Ellipsis (EPS) Teknik Analizi

Radio Caca (RACA) ve Ceek VR (CEEK)

Teknik olarak şu şekilde izliyorum Raca’yı ama çok içime sinen bir proje değil. 0.00380-0.00403 bölgesini kırarsa yükseliş trendine devam edebilir. Ceek daha elle tutulur geliştirmeler ortaya atabiliyor ve daha sağlam bir alt yapıya sahip. Buradan öneri yapıyorum gibi bir düşünce çıkmasın lütfen. Ceek’de fiyat baskılaması çok uzun sürdü, üstüne bir de piyasadaki düşüşler geldi.

Raido Caca (RACA)
Raido Caca (RACA) Teknik Analizi

Spell Token (SPELL)

Çok yeni bir proje, grafik paylaşayım ama normalde bu kadar kısa sürede oluşan grafikler çok sağlıklı olmayabilir. 0.02340 desteğine güzel tutunmuş piyasa yukarı yönlü bir ivme kazanırsa 0.02750 direncini test edebilir. Hiç araştırdığım bir proje değil detaylı bir bilgim yok.

Spell Token (SPELL)
Spell Token (SPELL) Teknik Analizi

Bloktopia (BLOK)

0.059130 seviyelerindeki desteği de kırdı. Piyasa genel olarak düzelmediği sürece bu düşüşü devam edebilir. Ancak 0.039600 seviyelerindeki destek kısa vadeli bir alım fırsatı olabilir. 0.059130 üzerine çıkması durumunda 0.091100 direncini test edebilir. Bu direncin kırılması halinde 0.1180-0.1325 bölgesindeki majör dirence kadar bir yükseliş trendi oluşturabilir.

Bloktopia (BLOK)
Bloktopia (BLOK) Teknik Analizi

Ravencoin (RVN)

Düşen trend içerisinde hareket etmeye devam ediyor. 0.13030-0.14040 bölgesi majör direnç. En sert düşüşünü de bu bölgeden yaşadı. Trend direncini kırması halinde bu bölgeye dikkat edilmeli, kırılım gelirse 0.18410 seviyelerindeki direnci test edebilir. Düşen trend içerisinde hareket etmeye devam ederse 0.06820 seviyelerindeki destek tekrardan ziyaret edilebilir.

Ravencoin (RVN)
Ravencoin (RVN) Teknik Analizi

PolkaCity (POLC)

Kanal içerisine geri dönmesi halinde yeni bir yükseliş trendi yakalayabilir. Trende dönüş gerçekleşmemesi halinde 0.7370 destek olarak görünüyor ve baya dikkatimi çekti. Bir süredir takibi bırakmıştım. Kanala dönüş ile değerlendirilebilir. 1.1600 seviyelerindeki direnç test edilebilir.

PolkaCity (POLC)
PolkaCity (POLC) Teknik Analizi

Teknik Analiz

Kendi çizim modelim, daha çok, grafiğin geçmiş hareketlerine ve fibonacci temelli. Bir direnç ya da desteğin önem sıralamasını kabaca anlatmak gerekir ise, trend oluşumları ve bu trendlerin güçleri ile kıyaslayarak bir fikir ortaya atılabilir. Daha detaylı bir şekilde neyi nasıl çizdiğimi anlatmam vakit alacak bir durum olduğundan dolayı bu şekilde özetleyebilirim.

Kısa ve Uzun Vadeli Yatırımlar İçin Zamanlama

Teknik analiz açısından, belirli bölgeler zaten kendisini ortaya çıkartıyor. Hangi destekten nasıl bir tepki gelebileceği, trend kırılımının sağlıklı olup olmadığı vs. teknik analiz yöntemleri ile az çok tahmin edilebilir bir durumda. Az çok diyorum çünkü hiçbir araç için kesin bir yargı sunamayız. Günlük grafikler üzerinden oluşturulan çizimler ile orta ve uzun vadeli hareketler, günlük grafiklere bağlı olarak 4 saatlik ve saatlik grafikleri inceleyerek de kısa vadeli işlemler yapılabilir.

Stop-Loss Önemi

Son günlerde sert düşüşler yaşadık ve hala net bir dönüş belirtisi ile karşılaşamadık. Son 3 günlük süreci izlerseniz ne kadar önemli bir detay olduğunu göreceksiniz (stop-loss kullanmayanlar için söylüyorum bunu). Zarar edince değil, işleme girmeden önce bunu planlamanız gerekiyor.

Bir hafta önce %3-5 ile stop olduktan sonra fiyatın alış yaptığımız yere gelmesi ile bir daha stop kullanmayacağım demiş olsaydık son 3 günde daha büyük zararlarla karşılaşmış olacaktık. yani stopumu patlattı gitti mantığı bu tür durumlarda ortaya çıkıyor. Pazartesi günü stop kullanarak işleme giren birisi dün ve bugün iyi ki kullanmışım diyerek dönüş bekliyor şu an.

Sizce piyasa daha da düşer mi? Yaptığınız araştırmalar analizler vs. neyi gösteriyor? Bunları yan yana koyun. %50 zararda olan birine buradan stop olun demem yanlış olur.

Anlık haber için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz: t.me/koinsaati_anlikhaber

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

 

Ancient Kingdom Proje Yöneticilerinden Joyce ile AMA Etkinliği

Borç Verme Tokenleri için TrueFi ile Lithium Finance Ortaklığı