içinde

Kripto ile Ödeme Kabul Etmenin Getirdiği Avantajlar

Gelişen ve çeşitlenen çevrimiçi ödeme ekosistemi, büyük ölçüde önem kazanmaya devam ediyor.  Kripto ödeme yöntemleri daha yaygın hale gelirken kripto para birimlerini birer ödeme seçeneği olarak entegre etmek artık çok daha kolay.

Teknolojik gelişmeler kripto para birimlerinin harcanması ve alınmasıyla ilgili endişeleri de beraberinde getirdi. Ancak, dünyanın en büyük ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Paypal’ın kripto para birimini kabul etmesiyle bu önyargının değişmeye başladığı görülüyor. Diğer yandan Visa ve Mastercard’ın kullanıcılarına kredi kartlarına Bitcoin yüklemesine ve bunu ticari işletmelerde harcamasına izin vermesi, kripto para biriminin daha yaygın kullanımını sağlayacak önemli bir adımın atılmasıydı. Tüm bu gelişmeler, kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenmesine meşruiyet kazandırıyor.

Daha Fazla Satış ve Daha Fazla Müşteri

Tahminlere göre 2022 yılının sonuna kadar dünya çapında 215 milyondan fazla kişi kripto sahibi olacak. BlockCard ve Bitcoin Market Journal tarafından ankete katılan 35 bin blockchain yatırımcısının %70’i son 12 ayda harcamalarında kripto para kullanmış. Bu ödeme yönteminin yaygın kullanımı nedeniyle, kripto para birimlerine sahip olan ve harcayan çok sayıda potansiyel müşteriyi kaçırmak istemezsiniz.

Dünyanın Her Yerinden Potansiyel Müşteriler

Hızlı ve sınırsız sayıda gerçekleşen işlemler, kripto para ödeme sistemleri ile mümkün kılınmaktadır. Bu yöntem ile dünyanın değişik bölgelerindeki müşterilerin şirketinizin hizmetlerini veya ürünlerini satın almalarına yardımcı olabilirsiniz.

Kripto ödemeleri bu nedenle geniş çapta kabul görüyor ve bu da onu işletmeler ve müşteriler için daha da çekici hale getiriyor.

Ters İbraz Olmadan Garanti Altına Alınan Ödemeler

Ters ibraz (Chargeback), kullanıcılar tarafından şüpheli görülen durumlarda başvurulan bir yöntemdir. Ayrıca ters ibrazlar işletmelere her yıl milyarlarca dolara mal olabiliyor. Bu ödeme yönteminde ise başarılı bir işlemden sonra Bitcoin ödemeleri geri alınamaz. Bu özeliğiyle kredi kartı ödemelerinden ayrılan kripto ödeme yöntemleri daha güvenilirdir.

Azaltılmış İşlem Süreleri ve Ücretleri

Çok sayıda sınır ötesi işleme güveniyorsanız, kripto para birimlerini kabul etmek firmanıza değer katabilir. Kripto ödemelerde, işlemler dakikalar içinde tamamlanabildiğinden, kripto para birimiyle yapılan satın alma işlemleri aynı gün içinde gerçekleştirilir.

Ayrıca, genellikle ticari işlemlerle ilişkilendirilen standart bankacılık veya satıcı ücretlerine tâbi olmazsınız. Daha düşük oranlarla birikimlerinizi müşterilerinize yansıtabilirsiniz.

Rakiplerinizi Eleyin

Microsoft, Overstock, Expedia ve Shopify, Bitcoin’i kabul etmeye başlayan şirketler arasında yer alıyor. Microsoft Universal Store’un kurumsal başkan yardımcısı Eric Lockard; “İnsanların ürün ve hizmetlerimizi satın almak için Bitcoin kullanmasına izin vermek, artık bu trendin ön saflarında olmamızı sağlıyor.” yorumunda bulundu. Microsoft’un platformundaki uygulamaların, oyunların ve diğer dijital içeriklerin satışından pazar payı kazandığını ve rakiplerine karşı rekabet avantajı sağladığını biliyoruz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Lumerin (LMR) KuCoin’de Listeleniyor: Lumerin (LMR) Nedir?

Dark Land Survival ($BIG) Bugün PancakeSwap’ta Listeleniyor