in , , , ,

Kripto Fenomenleri Bu Hafta Hangi Coin’leri Konuştu?

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz fenomenlerin bu hafta hangi coin’leri konuştuklarını değerlendirdik.

KriptoChef

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ve DOGE coin göndermesi olarak paylaştığı fotoğrafın ardından KriptoChef, DOGE coin için Kasım ayından umutlu olduğunu söyledi. Bir süredir bunun yaşanmasını beklediğini belli eden fenomen, birkaç gün önce attığı tweet’lerde ise yatırımları paylaştırmanın mantıklı olacağını belirtmişti.

Üstad Splinter

Sepetindeki alımları paylaşan Üstad Splinter, MASK coin’den yaklaşık iki kat kâr elde ettiğini belirtti. Sepetine INJ eklediğinden beri coin’in %15 arttığını söyledi ve sepetinde tutmaya devam edeceğini ekledi. Bununla birlikte APT coin almak için alt fiyatları beklediğini söyledi.

KriptoChef gibi yatırımlarını paylaştırmayı mantıklı bulan Üstad, sepetinde NEAR, ROSE, ATOM, JUNO, EVMOS gibi birçok coin tutuyor.

Kripto Messi

Kripto Messi, hafta boyunca Bitcoin (BTC) analizlerine devam etti. Son bir ayın en büyük spotlarından birini gerçekleştiren BTC hakkında yatırımcıları FED gününe dikkat etmeleri konusunda uyardı. Birçok kez bu senaryonun tekrarlandığını belirten fenomen, yine “önce yukarı sonra aşağı vurabilirler” şeklinde uyarı geçti.

Doruk Tiryaki

Doruk Tiryaki haftaya bir özet geçerek başladı. SPX’in dirençte olduğunu belirttikten sonra ertesi gün dirençten red yediğini ekledi. DXY’nin kazandığı HTF desteğini koruyup dirence yaklaştığını söyleyen fenomen, FED öncesinde piyasaların risk azalttığını açıkladı. Faiz kararına doğru riskli varlık geri çekilmelerinin normal olduğunu ekledi.

Kripto Fati

KriptoChef’in yanı sıra Elon Musk’ın DOGE coin tweet’ine yanıt verenlerden biri de Kripto Fati oldu. Musk’ın bu hareketlerinin, Twitter Web3 dünyasına adım atmadıkça anlamsız olduğunu belirtti. Twitter’ın yeni sahibinin bazı sitelerde “crypto influencer” olarak lanse edilmesini komik bulduğunu da ekledi.

Cryptoloss

Yakın zamanda piyasaya sürülen Aptos (APT), gündemde yer almaya devam ediyor. Bir süredir takipçileri tarafından talep edilen APT nasıl stake edilir sorusuna bir thread’le cevap veren fenomen, şu an Aptos’ta validatore direkt delegate edebileceğimiz bir platform olmadığını açıkladı.

tobbykitty.eth

Gündeminde Bitcoin’i alan fenomen, 14 yıl önce yayımlanan Bitcoin whitepaper’ına dair ilginç bir bilgiye değindi. Yayımlanan paper’da, Satoshi Nakamoto’nun hiçbir zaman “blockchain” terimini kullanmadığını ve bu terimin sonradan kazandırıldığını anlattı.

Bu tweet’inin ardından gelen tepkilere yönelik olarak “chain of blocks” ve “blockchain” terimlerinin aynı şey olmadıklarını açıkladı.

LayerThird

LayerThird, Hashflow’un yerel coin’i HFT’nin 7 Kasım Çarşamba günü Binance üzerinden listeleneceğini duyurdu. Yeni kullanıcılara kullandıkça airdrop geleceğini fakat çok bir beklentisi olmadığını belirtti. Asıl amacının Layerzero airdrop’u olduğunu da ekledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Binance

Binance CEO’su CZ Twitter Hakkında Açıklamalarda Bulundu

kriptopara

Kasım Ayında Beklenen Önemli Gelişmeler