in ,

Kripto Evreninde Yeni Trend: Sleep-to-Earn Nedir?

İnsanları hareket etmeye ve sağlıklı bir yaşam sürmeye teşvik etmek amacıyla piyasaya sürülen move-to-earn veya play-to-earn kavramlarının ne olduğunu biliyoruz ve bu kavramlara hepimiz aşinayız. Peki ya kullanıcıların oyun oynamaya ve oyun içi görevleri tamamlamaya alternatif olarak uyuyarak para kazanmalarını sağlayan sleep-to-earn kavramının ne olduğunu biliyor muyuz? Gelin birlikte inceleyelim. 

Sleep-to-earn, play-to-earn modelinin aksine konseptin daha gelişmiş bir varyasyonudur. Sleep-to-earn; play-to-earn, metaverse ve DeFi’nin yükselişinden güç almıştır. Sanal dünyayı ve metaverse’ü günlük hayatımıza entegre etmeye odaklı bir projedir. Uyku ekosistemi, uykusuzluk çekenler için bir çözüm olarak oluşturuldu. Sleep-to-earn, insanların iyi bir gece uykusu için kripto para ile ödüllendirildiği zaman kullanılan bir terimdir. Ödüller genellikle uygulamada kullanılabilen veya diğer kripto para birimleriyle değiştirilebilen token’lar şeklinde verilir.

Sleep-to-earn sisteminin amacı, yeterince dinlenmenizi sağlamak ve genel sağlığınıza katkıda bulunmak. Sleep-to-earn süreci basit işliyor. Bu sürece katılmak için MetaGym, SleeFi veya Sleep Future gibi bir uyku izleme uygulaması indirmeniz yeterlidir. Bu noktadan sonra uygulamalar sizin uyku düzeninizi takip edecek ve uyku kalitenize bağlı olarak size ödüller verecektir.

SLEEP, oyun kurgu unsurlarına sahip bir Web3 yaşam tarzı uygulamasıdır. Oyuncular sadece telefonlarını bir kenara koyarak veya uyuyarak bu uygulama aracılığıyla kazançlar elde edebilirler. SleeFi ise günlük yaşamın en önemli yönlerinden biri olarak kabul ettiği uykuya odaklanan bir Web3 uygulamasıdır. Yatak şeklindeki NFT’ler kullanıcılar tarafından kullanılarak katılımcılar, token kazanabilir. SleeFi; BED, SleeFi Game Token (SLFT) ve SleeFi Governance Token (SLGT) olmak üzere üç token’dan oluşuyor. MetaGym, Health-Fi ve Gamification özellikleriyle piyasaya sürülmüş bir Web3 egzersizidir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Ethereum (ETH) Balinaları Nasıl Takip Edilir?

Geçmişten Geleceğe Ethereum