içinde ,

Kripto Evreninde İki Futbol Efsanesi: Ronaldinho ve Beckham

Geçtiğimiz günlerde Brezilyalı ikonik futbolcu Ronaldinho, RON adlı kendi coin’ini piyasaya sürebilmek için P00LS ile ortaklık kurmuştu. David Beckham ise Metaverse ve coin ile ilgili markalara başvurarak kripto para evrenine adım atmaya çalışıyor.

Taraftarlarının onun için daha fazla anlam ifade ettiğini söyleyen Ronaldinho, RON coin’i aracılığıyla taraftarları ile arasında olan bağı güçlendirmeyi hedefliyor. RON coin’ini kullananlar etkinliklere katılabilecek, NFT alışverişinde bulunabilecek ve özel içerik oluşturabilecekler.

P00LS’unn kurucusu ve CEO’su Hugo Renaudin, mülkiyet ve değeri temel alan yeni projeler geliştirdiklerini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Dünyanın en sevilen ve tanınan spor yıldızlarından biri olarak Ronaldinho’nun coin’inin piyasaya sürülmesi, P00LS ve genel olarak yaratıcı ekonomi için büyük bir adımdır. Onu platforma ve P00LS topluluğuna davet etmekten heyecan duyuyoruz”

28 Nisan’da piaysaya sürülmesi beklenen RON, ERC-20 standartlı bir token’dir. Ronaldinho hayranları, resmi lansmandan önce P00LS aracılığıyla RON coin’ine ücretsiz olarak erişme şansına sahip olabilecek. Ayrıca Ronaldinho’nun kariyeri ve hayatı ile ilgili soruları doğru cevaplayan kullanıcılar hiçbir ücret ödemeksizin daha fazla token kazanabilecekler.

Bir İngiliz efsanesi ve dünya futbolunun önemli oyuncularından birisi olan David Beckham, futbol dışındaki alanlara adım atıyor. Yapılan açıklamaya göre, Beckham Metaverse’de NFT’ler, sanal giysiler ve eğlence etkinlikleri için bazı markalara başvuruda bulundu.

Geçtiğimiz ay Beckham, kripto para birimi firması olan DigitalBits’in küresel marka elçisi olmuştu. Böylelikle kripto evrenine dahil alan Beckham bu iş birliği hakkında şu yorumda bulundu:

“Her zaman dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımla bağlantı kurmanın yeni yollarını bulmaya hevesliyim. AI ve DigitalBits ekibiyle konuştuğum an, bunun hayranlarım için çevrimiçi ortamda yeni deneyimler yaratmak için büyük bir fırsat olduğunu biliyordum.  Her zaman en iyi ekiplerle çalışmaktan gurur duydum ve gelecekte NFT koleksiyonlarım ve daha fazla yenilik üzerinde çalışacağım için çok heyecanlıyım.”

İlerleyen günlerde futbol dünyasından diğer önemli isimlerin dijital varlık evrenine giriş yapmaları bekleniyor. Hayranları ile olan bağı güçlendirmeye yarayan bu girişim piyasaya da canlılık getirecek gibi görünüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

OpenSea, Yeni Deneyimler için Gem’i Satın Aldı

TrustFi IDO’su Nomandland (NOMAD) Araştırma Raporu