in

Kripto Dünyasında Popüler Olan Meme Tokenler

Kripto dünyası blokzincir, teknoloji, ölçekleme, DeFi gibi kategorilerle öne çıktığı gibi meme tokenlerin de öne çıktığı bir piyasa oldu. Dogecoin’in piyasa değeri sıralamasına göre ilk 10’a yerleşmesi ile başlayan meme token çılgınlığı Shiba Inu’nun 11. Sıraya gelmesiyle kaldığı yerden devam ediyor. İşte piyasa değeri sıralamasına göre ilk 5 sırada olan meme tokenler!

Dogecoin

Dogecoin bu piyasada ilk şaşırtıcı proje oldu. Kurucuları dahi şaka amaçlı çıkardıklarını söylese de zaman içerisinde bağışlarda ve bahşişlerde kullanılan Dogecoin piyasa değeri sıralamasına göre ilk 10’daki yerini sağlamlaştırdı. Bu yükselişin ardında Elon Musk ilk sırada yer alıyor elbette. Sık sık Dogecoin tweet’i atan Elon Musk yatırımcıların bu projeye olan ilgisinin başlıca sebebi oldu.

 

Shiba Inu

Shiba Inu ise shitcoin trendinin olduğu günlerde Dogecoin’in ardından öne çıkan projeler arasında yer aldı. Arzın %50’si Vitalik Buterin’in eline bırakılan Shiba Inu Elon Musk’ın attığı göndermeli tweet’lerle yürüyen shitcoin oldu. Shiba Inu de artık şaka olmaktan çıkmış gibi görünüyor ve kayda değer sayıda holder ve trader’a sahip bir meme token’dir.

Shiba (SHİB) yükselişini sürdürüyor! Shiba INU coin kaç dolar/TL oldu? -  Son Haberler - Milliyet

Dogelon Mars

Dogelon Mars meme tokenler arasında piyasa değeri olarak 3. sırada yer alan token olarak biliniyor. Bunun yanı sıra kriptoparalar arasında ise 133. sırada bulunarak dikkatleri üzerine çekiyor. Dogelon Mars shitcoin’i ise Elon Musk rüzgarını arkasına alan meme token’ler arasında. Yatırımcıların meme tokenlere olan ilgisi farklı türdeki shitcoin’ler arasında öne çıkıyor.

Petition · Get Dogelon Mars (ELON) listed on Binance · Change.org

Samoyedcoin

Samoyedcoin ise Solana blokzincirinin meme tokeni olarak kendini tanıtıyor. Bildiğiniz üzere Solana yüksek ölçeklenebilirlik imkanları ile ön plana çıkan piyasa değeri bakımından ilk 10’daki yerini sağlamlaştıran projeler arasında yer alıyor. Dogecoin’den esinlenen Samoyedcoin, Sam Bankman-Fried (Alameda Research ve FTX CEO’su) ve Anatoly Yakovenko (Solona’nın kurucu ortağı) gibi iki devi bir araya getiren köpek ırkının seçimi Samoyed ile popüleşti.

Samoyedcoin Nasıl Alınır ?

Hoge Finance

Hoge Finance ise Samoyedcoin’in hemen arkasında yer alan meme token olarak biliniyor. Hoge Finance kendisini “Doge fakat DeFi” olarak tanıtıyor. Bu meme tokenin en çok öne çıkan özelliği ise deflasyonist para politikasını benimsemiş olması.

HOGE Coin Yasal mı?

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

INO

Yüksek Potansiyelli 5 NFT Gaming Projesi

Facebook, Şirketi Yeni Bir İsimle Yeniden Markalaştırmayı Planlıyor