içinde ,

Kripto Donanım Cüzdanı Ledger, NFT Dünyasına Adım Atıyor!

Kripto donanım cüzdanı Ledger, işletmeler için NFT pazar yeri ve hizmet platformunu başlattığını duyurdu. Ledger, bu gelişmeyle NFT’lerin alım, satım işlemlerini ve yaratılma sürecini daha güvenli hale getirmeye çalışıyor.

Ledger, bugüne kadar satılan 5 milyonun üzerinde cüzdanla dünyadaki dijital varlıklarının %20’sinden fazlasına sahip durumda bulunuyor. Ledger, kripto para birimleri ve dijital varlıklarla ilgili artan güvenlik sorunlarının ortasında, yeni araçlarla dijital varlıkları elinde bulunduran herkes için en güvenli işletim ortamını oluşturmaya yardımcı oluyor.

kripto, hack, zincir

Ledger Op3n Konferansı

Ledger, 22 Haziran Çarşamba Günü iki yılda bir gerçekleşen Ledger Op3n Konferansı’nda yeni duyurular yaptı. İşletmeler için NFT pazar yeri ve Web3 hizmetleri sağlayan yeni platformunu başlattığını açıkladı.

Ledger tarafından gelen bu duyurular, 2021’de bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar tarafından milyarlarca doların çalınması ve Web3 ile ilgili artan incelemelerinin çoğu kripto platformu için zorluklar ortaya çıkarması nedeniyle kripto para birimi ve dijital varlıkların güvenliğine yönelik endişelerin tam ortasında geldi.

Ledger’ın Misyonu

Ledger, OpenSea’deki en önemli 100 işlemden 45’ini, Bored Apes ve en iyi NFT topluluklarının %40’ını ve Enterprise işi aracılığıyla milyarlarca varlığı güvence altına aldı. Artık 9’dan fazla dilde mevcut olan ve dünya çapında çalışan Ledger’ın misyonu, kullanıcıların Web3 değerini korumak için Web2 teknolojisini kullanırken giderek daha fazla zorluklarla karşılaştığı bir ortamda kullanıcılara ve yaratıcılara Web3 genelinde en güvenli araçları sağlamaktır.

Ledger CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Pascal Gauthier şunları söylüyor:

Ledger’ın, satılan 5 milyondan fazla cihazla ve tüm Web3’te uçtan uca güvenlik sağlayan omni-chain teklifleriyle dünyadaki kripto projelerinin % 20’sinden fazlasını güvence altına almasından daha fazla gurur duyamazdık. Dünya ayı piyasasına ve piyasada kimin hayatta kalacağına odaklanırken, bir sonraki kripto benimseme dalgasını inşa ediyor ve trendlere hazırlanıyoruz. Değer devrimine inanıyoruz ve sizi bu inkar edilemez gelecekte bize katılmaya teşvik ediyoruz.

Ledger Op3n Konferansı’ndaki Duyurular

Ledger Market

Kripto piyasasında güvenli pazar yerlerine duyulan ihtiyaç tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında Ledger, etkili ve kültürel lider marka ve sanatçıların küratörlüğünde NFT’ler için dünyanın ilk güvenli dağıtım platformu olan Ledger Market‘i piyasaya sürecektir.

Ledger’ın açıklanan lansman ortakları arasında Brick, LVMH’den Tag Heuer, RTFKT ve diğerlerinin yanı sıra önde gelen NFT projesi DeadFellaz da yer alıyor. Genesis Pass NFT’si bu yaz 2022’de Ledger Market’e çıkarılan ilk NFT’yi temsil ediyor. Genesis Pass NFT, bir Ledger’ın sınırlı bir sürümünü kullanmanıza ve gelecekteki indirimler için erken erişime sahip olmanıza olanak tanır.

Ledger Market, şeffaflığı ve güvenilirliği arttırmak için NFT işlemleri için net imza (clear-signing) sunacak ve kullanıcıların gördüklerinin imzaladıkları şey olduğundan emin olmalarına yardımcı olacaktır.

Ledger Metaverse & Web3 Başkan Yardımcısı Sebastien Badault, Ledger Market ile ilgili şunları söylüyor:

Ledger Market’in değer teklifi üç bölümden oluşur. Birincisi; Ledger, dünya standartlarında güvenlik standartları üzerine inşa edilmiştir. NFT’ler harikadır ve duygusal bağlılığı tetikler, dolandırıcılar yüzünden NFT kaybetmek ihtimal dahilinde bile olmamalı. İkincisi ise Ledger Market kapsayıcı olacak şekilde inşa edilmiştir. Bu sebeple içerik oluşturucular, markalar ve yeni başlayanlar için erişilebilir olacaktır. Üçüncüsü; Ledger Market, tüm endüstri oyuncuları için madencilikten depolamaya kadar NFT’ler üzerinde gerçek sahiplik ve kontrol sağlayan anahtar teslim bir çözümdür.

Ledger Connect

Ledger Connect, Ledger kullanıcılarının Ledger donanım cüzdanlarını masaüstü veya akıllı telefonlarıyla Web3 uygulamalarına bağlamalarına ve işlemleri onaylamak için Nano X’lerini kullanmalarına olanak tanıyan bir tarayıcı uzantısıdır.

Mayıs ayında beta sürümüyle duyurulan Ledger Connect, kullanıcıların işlemleri güvenli bir şekilde imzalamasını sağlayacak. Web3 kontrol özellikleri sayesinde Ledger Connect, kullanıcıları kötü niyetli kişiler veya dolandırıcılık konusunda uyararak güvenliği en üst düzeye çıkarır ve riskleri azaltır.

 

Ayrıca, Blocknative tarafından sağlanan, gönderilmeden önce işlem sonucunun bir tahminini üreten, kullanıcılara doğrulamadan önce bile ortaya çıkan bakiyelerinin simülasyonunu sağlayan ve daha da güvenli ve net bir Web3 deneyimi yaratan bir İşlem Önizleme (Transaction Preview) özelliği içerecektir.

Ledger Ürün Başkan Yardımcısı Charles Hamel şunları söylüyor:

Ledger her adımda en güvenli Web3 ekosistemini oluşturmaya devam ediyor. Ledger Connect kolay, akıllı ve güvenlidir. Kolaydır; çünkü ortada hacklenebilir bir yazılım cüzdanı olmadan cüzdanınızı doğrudan tarayıcınıza bağlar. Akıllıdır; çünkü birden fazla blockchain için sadece bir uzantı gerektirir. Ayrıca; bir cihazda oturum açmadan önce potansiyel riskler konusunda sizi uyarır ve bizim “Web3 kontrolü” dediğimiz yeni özelliğimiz sayesinde ekstra güvenlidir.

Ledger Quest

Değer merkezinde Web3 eğitimi olan Ledger, toplulukları eğitmek ve güçlendirmek için tasarlanmış oyunlaştırılmış bir eğitim platformu olan Ledger Quest‘i duyurdu. Oyun görevleri ve NFT ödülleriyle platform, kullanıcıların görevleri tamamlamak için Proof of Knowledge (Bilgi Kanıtı) NFT’lerini alacağı Web3’e giriş için keyifli bir başlangıç ​​görevi görecek.

Ledger Academy

Ledger Academy, kullanıcıları Web3’e çeken, dijital varlık saklama, Web3 güvenliği ve güvenliğinin önemi hakkında ilk elden deneyimler ve bilgiler sağlayan ilgi çekici bir etkileşimli eğitim platformudur.

Açıklanan lansman ortakları arasında World of Women, ApeCoin, Cool Cats, Deadfellaz ve LVCIDIA yer alıyor. Ledger İletişim Başkan Yardımcısı Ariel Wengroff şunları söylüyor:

Ledger Quest aracılığıyla en iyi NFT topluluklarıyla Proof of Knowledge NFT’leri oluşturmak, milyonlarca yeni kullanıcıyı Web3 alanına güvenli bir şekilde getirmenin en iyi yoludur. Ledger Academy, 2019 ayı piyasasında başladı ve şimdi insanların oynamasına, öğrenmesine ve kazanmasına izin vermek için eğitimi ikiye katlıyoruz. Çok basit: varlıklarınızı nasıl güvence altına alacağınızı öğrenin. Daha yeni başlıyoruz.

APE Foundation Özel Konseyi Üyesi Maaria Bajwa şunları söylüyor: “Güvenlik, özellikle kendi hakimiyetini hesaba katarken bugün Web3’ün kritik bir bileşenidir. ApeCoin topluluğundaki herkesin güvenle Ape ekosistemini oluşturmasını ve buna katılmasını istiyoruz ve amaca yönelik eğitim içeriği ve Proof of Knowledge NFT’leri sağlamak için bu önemli girişimde Ledger ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Ledger Pro Team

Ledger, dijital varlık güvenliğini yaymak ve onları Ledger Ambassador (Ledger Elçisi) olarak yükseltmek için çeşitli topluluklardan Web3 yaratıcıları, yenilik takipçileri ve düşünce liderlerinden oluşan bir ekip olan Pro Team’in lansmanını da duyurdu. İlk Pro Team üyeleri arasında Mike Shinoda, Deadfellaz, Dan Held ve Bobby Hundreds yer alıyor.

Ledger’ın misyonu, dijital varlıklar dünyasını güvence altına almaktır. Ancak; dijital varlıklar dünyası bir topluluklar topluluğu olduğu için oraya ancak içindeki toplulukları güvence altına alırsak ulaşabiliriz. Kripto genelinde farklı toplulukları temsil eden en güçlü topluluk liderlerinden birkaçıyla çalışmak istiyoruz. Doğrudan kendi topluluklarından ürünlerimiz hakkında bize dürüst ve doğrudan geri bildirimde bulunabilirler ve Ledger’ın sağladığı güvenliği yaygınlaştırmamıza yardımcı olabilirler. Bu nedenle Ledger Pro Ekibimizin ilk üyelerini duyurmaktan heyecan duyuyoruz: Mike Shinoda, Dan Held, Deadfellaz ve Bobby Hundreds.

Mike Shinoda: Linkin Park ve Fort Minor’daki çalışmaları ile tanınan sanatçı ve müzisyen Mike Shinoda, öncü müzik NFT koleksiyonu Ziggurauts’un yaratıcısıdır.

Dan Held: Orijinal 2013 SF Bitcoin Meetup günlerinden bu yana Bitcoin topluluğu lideri olan Dan Held, popüler bir Bitcoin bülteni hazırlıyor ve bugüne kadar önde gelen Bitcoin savunucuları arasında yer alıyor.

Deadfellaz: Betty, Psych ve Deadfellaz, sadece sanatıçı oldukları için değil; bu alanda takip etmesi keyifli olan kişilerdendir. Harika bir zevke ve uzun vadeli bir vizyona sahip idealist kişilerdir.

Bobby Hundreds: Teknolojinin; moda, kimlik ve toplulukla kesiştiği noktada belki de en çok konuşulan düşünürdür. Muhtemel White paper’ı ve The Hundreds’ın Adam Bomb Squad’ı inşa etmek için yaptığı çalışmalar sayesinde, bir endüstriyi tam olarak ne sattıklarını ve neden sattıklarını düşünmeye teşvik etmiştir.

Ledger Enterprise Create

Kuruluşların dijital değerlerini güvence altına almalarını ve ölçeklendirmelerini sağlayan Ledger Enterprise, dünyanın en büyük markalarının Web3 operasyonlarını NFT’lere odaklanarak ölçeklendirmelerini sağlayan önemli bir teknoloji paketi olan Ledger Enterprise Create‘i duyurdu.
Ledger Enterprise Solutions Başkan Yardımcısı Alex Zinder, şunları söylüyor:

Yeni Web3 platformumuz, NFT’leri herhangi bir birey veya işletme için birinci sınıf adaylar haline getiriyor. İster birkaç sadık takipçiden, binlerce hayrana hizmet veren dünyaca ünlü bir içerik oluşturucuya dönüşen bir sanatçı olun, ister dijital değeri sahiplenmenin ve katılımın geleceği olarak kabul eden büyük bir küresel marka olun, Enterprise Create, tamamen güvenli olan tek platformdur. Web3 operasyonlarınızı ölçeklendirmenize yardımcı olacak uçtan uca bir çözümdür.

Freedom by Design

Ledger’ın özü; bireyleri ve şirketleri, kripto varlıklarına ve NFT’lerine güvenli bir şekilde sahip olmaları ve bunlarla etkileşim kurmaları için güçlendirmektir. Ledger’ın misyonu, özellikle merkezi (finansal, politik ve teknokratik) güç aracılığıyla yüksek baskının olduğu belirsiz zamanlarda kripto dünyasına mümkün olduğunca fazla özgürlük ve merkeziyetsizlik sağlamaktır. Bu nedenle Ledger, Ledger Live ile kendi node’unu çalıştırma ve Tor’u kullanma dahil olmak üzere Ledger’e daha fazla özgürlük sağlayacak, yakında piyasaya sürülecek özellikleri duyurdu.

Ledger Baş Teknoloji Sorumlusu Charles Guillemet şunları söylüyor:

Rakipleri arasındaki en iyi self-custody çözümünü sunuyoruz. Ledger’daki teşviklerimiz sizin verileriniz değildir. Güvenliğiniz ve gizliliğiniz bizim önceliğimizdir ve bu nedenle, kullanıcıların kripto kullanımlarında güvenliğe ek olarak nihai gizliliğe sahip olmalarını sağlayan bu yeni özgürlük özelliklerini sunmamız kritik önem taşımaktadır.

Ledger Hakkında

2014 yılında Paris’te kurulan Ledger, dijital varlıklar ve Web3 için küresel bir platformdur. Dünyadaki kripto varlıklarının %20’sinden fazlası Ledger dijital cüzdanları aracılığıyla güvence altına alınmıştır. Ledger, bireylerin ve şirketlerin kripto varlıklarını güvenli bir şekilde satın almalarını, depolamalarını, takas etmelerini, büyütmelerini ve yönetmelerini sağlamak için çeşitli ürünler ve hizmetler geliştirmiştir.

Kullanıcılar, Ledger ile dijital varlıkları üzerinde tam kontrol sağlarken kripto yolculuklarına devam edebilirler. Ledger, kullanıcılarına sağladığı kullanım kolaylığı ile bir kullanıcının dijital varlıklara yatırım yapmaya başlamasına ve nihayetinde güvenli ve stressiz bir ortamda finansal özgürlük elde etmesine olanak tanır.

Ledger, endüstrinin önde gelen dijital varlık yönetimi çözümü olup dünyadaki kripto para varlıklarının yaklaşık olarak %20’sini güvence altına alır. Web3 devrimini en kullanıcı dostu ve güvenli donanım cüzdanı ve dijital yönetim platformuyla güçlendirir.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Harmony Horizon Bridge, 100 Milyon Dolarlık Hack’e Uğradı

Bir Token’ın Scam (Dolandırıcı) Olduğunu Nasıl Anlarız?