in ,

Kripto Balinaları Bu Ay Hangi Coin’leri Aldı?

XRP, BTC

Kripto balinası, çok sayıda belirli kripto para birimine sahip olan bir kişi veya kuruluş anlamına gelir. Yeterli kripto para birimine sahip bir balina, token değerini manipüle edebilir. Bu yazımızda, Mart ayında balinaların en çok tercih ettikleri coin’leri inceleyeceğiz. 

The Graph (GRT)

DeFi ve Web3 alanında birçok uygulamaya güç veren The Graph, Nisan ayında balinaların alım yaptığı varlıklar arasında yer aldı. 

Nisan ayı içerisinde 1 milyon ila 10 milyon coin tutan balinalar yaklaşık 2 milyon dolar değerinde 13 milyon token satın aldı. 

Lido DAO (LDO) 

Ethereum ağ yükseltmesinin duyurulmasının ardından kripto balinaları LDO birikimlerini artırdı. 5 Mart ve 12 Nisan tarihleri arasında yaklaşık 33 milyon token satın alan balinalar toplam 80 milyon dolar değerinde LDO almış oldu. 

Pepe Coin (MEME) 

Santiment’in sunduğu verilere göre 1 milyon ila 100 milyon token tutan DOGE balinaları 590 milyondan fazla DOGE sattı. DOGE’dan çıkış yapan balinalar Pepe coin’e yönlendi. Bu gelişmenin ardından Pepe’nin işlem hacmi, DOGE’nin 312 milyon dolarına karşılık 434 milyon doları aştı. 

GMX (GMX)

Ethereum Shanghai güncellemesinin duyurulmasıyla birlikte birçok ETH likit staking protokollerinin varlıklarında artışlar yaşandı. Bu kapsamda bir kripto balinası, 4.9 milyon dolar değerinde ETH ödeyerek 80 dolar seviyesinden 60.958 adet GMX satın aldı. Aynı balina 14 Mart tarihinde de 79.2 dolar ortalama maliyetle 3.3 milyon dolar değerinde GMX alımı gerçekleştirmişti. 

Söz konusu balina, bu alımlar ile birlikte 8.76 milyon dolar değerinde 108.644 adet GMX tokene sahip oldu. 

MakerDAO (MKR) 

Son olarak kripto para balinası olan MakerDAO kurucusu Rune da büyük miktarda işlem gerçekleştirdi. Cüzdanına 3.18 milyon dolar değerinde LDO transfer eden Rune, bu varlıkları satarak MKR alımı gerçekleştirdi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

BTC

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Mayıs Ayı Tahminleri

nft

Son Bir Ayın En Değerli NFT’leri