in ,

Kripto Balinaları Bu Ay Hangi Coin’leri Aldı?

XRP, BTC

Kripto balinası, çok sayıda belirli kripto para birimine sahip olan bir kişi veya kuruluş anlamına gelir. Yeterli kripto para birimine sahip bir balina, token değerini manipüle edebilir. Bu yazımızda, Ağustos ayında balinaların en çok tercih ettikleri coin’leri inceleyeceğiz.

Cardano (ADA)

Ağustos ayında balinaların tercih ettiği kripto paralar arasında Cardano (ADA) yer aldı. Balinaların Temmuz ayı içerisinde de tercih ettiği ADA alımları Ağustos ayında 45 milyon dolar seviyesine ulaştı. Cardano balinaları, fiyat düşüşünü önlemek için alım satım faaliyetlerini artırdı ve Temmuz ortasından bu yana 150 milyon ADA satın aldı.

Ethereum (ETH)

Balinaların Ağustos ayı içerisinde tercih ettiği kripto varlıklar arasında lider altcoin Ethereum (ETH) da yer aldı. Beş aydır hareketsiz duran bir balina, 1,52 milyon USDC kullanarak ortalama 907,4 ETH satın aldı.

ApeCoin (APE)

Ağustos ayı içerisinde yaşanan düşüşlerden yararlanmak isteyen ve daha önce yaptığı satın alımlarla adından söz ettiren balina Machi Big Brother, Etherscan verilerine göre 27 Ağustos 2023 tarihinde 135 ETH harcayarak 154.570 adet APE satın aldı.

Shiba Inu (SHIB)

Kısa süre önce Shibarium lansmanını gerçekleştiren Shiba Inu da balinaların Ağustos ayında tercih ettiği varlıklar arasında yerini aldı.

Etherscanio verilerine göre bir balina 42.792.964 dolar değerinde 4,71 trilyon SHIB alımı gerçekleştirdi. Balina, gerçekleştirdiği bu devasa alım sonrası en büyük 25.SHIB sahibi olmayı başardı.

Ethereum (ETH), Lido DAO (LDO), Uniswap (UNI), Aave (AAVE)

On-chain analitik platformunun paylaştığı bilgilere göre bir balina, ETH, LDO, UNI ve AAVE alımı gerçekleştirmek için 5 milyon dolar değerinde USDC harcadı.

Verilere göre balina 933 bin dolar değerinde 557 ETH, 1 milyon dolar değerinde 593.139 LDO, 2 milyon dolar değerinde 413.727 UNI ve 1 milyon dolar değerinde 17.203 AAVE satın aldı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ağustos Ayının Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri