in ,

Kripto Balinaları Bu Ay Hangi Coin’leri Aldı?

XRP, BTC

Kripto balinası, çok sayıda belirli kripto para birimine sahip olan bir kişi veya kuruluş anlamına gelir. Yeterli kripto para birimine sahip bir balina, token değerini manipüle edebilir. Bu yazımızda, Mart ayında balinaların en çok tercih ettikleri coin’leri inceleyeceğiz. 

Mask Network (MASK) 

Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarına Web3 özelliklerini getirmeyi amaçlayan Mask Network (MASK), bu ay içerisinde en çok artış yaşayan varlıkların başında geldi. 

Balina hareketlerine dair veri sunan Lookonchain’e göre büyük bir kripto balinası, 6 Mart tarihinde Binance, OKX, KuCoin ve Huobi’den yaklaşık 14,8 milyon dolar değerinde 3,6 milyon MASK çekti. MASK fiyatı Mart ayı boyunca yaşadığı fiyat artışlarıyla 2.61 dolar seviyesinden 7.16 dolar seviyelerine kadar yükseldi. 

GMX (GMX)

Blockchain izleme platformu Lookonchain, 28 Mart Salı günü üç balinanın GMX alıp sattığını raporladı. Açıklanan verilere göre yapılan alımların tahmini toplam değeri o sırada 5 milyon dolar civarındaydı. 

Paylaşılan rapora göre bir balina 45 dolardan 44,082 GMX satın alıp 52 dolardan 18,782 GMX sattı. Sonra 46 dolar seviyesinden 13.309 GMX aldı ve 55 dolardan 23.309 GMX sattı. Lookonchain, Şubat ayında BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes’in geçen yıl yüz binlerce GMX satın aldığını söylemişti. 

Ripple (XRP) 

Kripto balinaları bu ay içerisinde XRP’ye oldukça yoğun ilgi gösterdi. Ripple ve SEC arasındaki davanın olumlu sonuçlanacağına yönelik çıkan spekülasyonlar varlığa olan ilgiyi artırdı. 

Analiz şirketi Santiment’in paylaştığı verilere göre son bir ay içerisinde 10 ile 100 milyon XRP’ye sahip yaklaşık 50 Ripple balinası daha ağa katıldı. Böylece bu yatırımcılar 185,4 milyon dolar değerinde 420 milyon XRP biriktirdi. 

Shiba Inu (SHIB) 

Mart ayının başında yaşanan düşüşlerde balinaların nasıl hareket edeceği merak konusuydu. Ancak birçok balina yaşanan düşüşleri değerlendirerek yüksek alımlar gerçekleştirdi. Bu alımlar arasında en dikkat çekenlerden biri de BlueWhale0073 isimli bir balina oldu. WhaleStats verilerine göre bu balina, fiyat düştüğünde önemli miktarda SHIB alarak bu düşüşten yararlandı. 

Shiba Inu (SHIB)

Balina, 2.20 milyon dolar değerinde 215.815.570.539 SHIB satın aldı. 3 Mart’tan 13 Mart tarihine kadar SHIB alımı gerçekleştiren balina, sadece 10 gün içinde 674 milyardan fazla SHIB aldı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

BTC

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Nisan Ayı Tahminleri

Fan Token Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler