in , ,

Kripto Araçlarını Kullanarak Nasıl Altcoin Gem’leri Keşfederiz?

Topluluğumuzun tecrübeli ismi Bratu, “Balina takipçiliği gibi on-chain (zincir içi) veriler sağlayan Arkham ve DeBank araçlarını kullanarak nasıl altcoin gem’leri keşfedebiliriz?” konu başlıklı bir tweet flood’unu takipçileriyle paylaştı.

Bu tür hizmetleri kullanmak genelde ücretli, maalesef herkesin bütçesi yeterli olmayabiliyor. Bu flood ile bu programların nasıl kullanılabileceğini göreceksiniz ve bu araçların hizmetlerinden haberdar olacaksınız.

Bir ara fiyatı patlayan bir token arayarak başlayın. Arkham’ı kullanarak $LDO biriktiren balinaları bulabiliriz.

Nasıl Çalışır?

Arkham platformunun ana sayfasına gidin.

Sağ tarafta, işlemleriyle birlikte cüzdanların bir listesini göreceksiniz.

‘Token’ yazan yerin solundaki üç çizgiye tıklayın.

İlgilendiğiniz bir tokenin adını arayın (örnek, $LDO). ‘Time’ saat sembolünün yanındaki üç çizgiye tıklayın ve tokenin fiyatlanmadan hemen önceki zaman dilimini seçin. ($LDO’nun fiyatı 1 Ocak’ta patlamaya başladı)

Son adım, işlemleri değere göre sıralamak için ‘value’ kelimesine tıklamaktır. Şimdi, yükselişe geçmeden hemen önce $LDO satın alan balinaların bir listesini görebilirsiniz.

Bu noktada işlemler arasında gezinmeniz ve borsalara ait olmayan cüzdanları belirlemeniz gerekiyor.

Bunu şöyle yapabilirsiniz, ‘from’ kelimesinin solundaki üç çizgiye tıklayıp ‘cex’i aramaktır.

‘CEX’i seçtiğinizde, Arkham size yalnızca o tokenin en iyi CEX’lerden çekildiğini gösterecektir. Bir borsadan belirli bir token çeken bir balina, genellikle balinanın onu daha uzun bir süre tutmayı planladığını gösterir.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra okunabilir bir adla etiketlenmemiş cüzdanları arayın.

Filtreli işlemler listesinden örnek olarak göze çarpan bir cüzdanı işaretledik.

Üzerine tıklarsanız Arkham size bu cüzdanın en son etkinliğini ve Ethereum blok zincirindeki varlıklarını gösterecektir. Sağ tarafta, işlemleri filtreleyebilirsiniz.

İşlemleri $LDO tokenına göre sıralarsanız balinanın $LDO‘ları fiyattaki 2 kat artışın ardından Ocak sonunda sattığını göreceksiniz.

Sırada ne var? Şimdi, o balinanın diğer geçmiş işlemlerini kontrol etmenizi ve sürekli olarak kârlı işlemler yapıp yapmadığını görmeniz…

Bu cüzdanı izleme listenize ekleyebilirsiniz.

O balina bir token alırken / satarken haberdar olmak istiyorsanız, ‘Alert kısmına” gidip bir uyarı oluşturabilirsiniz.

Yalnızca belirli işlemlerden haberdar olmak için uyarıları özelleştirebilirsiniz.

Arkham şu anda özel beta aşamasında. Ancak, platform erişimi için bekleme listesi var, o yüzden platforma erişim sağlamak şu anda zor.

Şimdi gelelim DeBank platformuna. Arkham az sayıda zinciri destekler ancak yakın gelecekte diğer birçok ağa da destek ekleyecektir. Debank daha fazla zinciri destekler ve onu kullanarak birden fazla ağda belirli bir cüzdanın en iyi varlıklarını görebilirsiniz.

Daha önce keşfettiğimiz cüzdanın adresini ararsak bu balinanın $MAGIC üst düzey sahibi olduğunu görebiliriz.

Bu kişi, ‘History’e tıklayarak da görebileceğimiz gibi Aralık 2022’den beri $MAGIC biriktiriyor. Gerçek: $MAGIC, 2023 başladığından beri 4X yaptı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Stablecoin'ler

Fon Sahipleri $USDC Depeggingine Nasıl Yanıt Verecek?

NFT Stake Etmek Nedir ve Nasıl Çalışır?