in ,

Krest Network (KREST) Nedir ve Nasıl Alınır?

Krest Network, Peaq Network’ün kardeş ve kanarya ağıdır. Aynı zamanda sosyo-ekonomik, teknik, topluluk ve yönetişim alanlarını kapsayan yenilikler için bir merkez görevi görür.

Burada kullanıcılar dApp’lerini ve DePIN’leri (Merkeziyetsiz fiziksel altyapı ağları) tanıtabilir ve harekete geçirebilir. İşin ilgi çekici yanı, bunların etkilerinin halka açık bir blok zinciri ağı üzerinde canlı bir ortam üzerinde değerlendirilmesidir. Genel anlamda bu, Peaq ana ağında başlatılan dApp’lerin ve DePIN’lerin daha yüksek bir kalite seviyesine ulaşacağı anlamına gelir ve tüm krediler Krest’teki pratik deneme çalışmalarına aittir.

Sonuç olarak bu, Peaq’ın hem geliştiriciler hem de topluluk için masaya getirdiklerine ek bir geliştirme katmanı ekliyor ve aynı zamanda benimsenmesini güçlendiriyor.

Bununla birlikte Krest, birincil Peaq ağında yapılacak yükseltmeler için bir deneme alanı rolünü de üstleniyor. Bu, yalnızca bir avuç Layer-1 blok zincirinin sahip olduğu bir ayrıcalıktır.

Krest Ağında Neler Yapabilirsiniz?

Kullanıcılar Raspberry Pi mini bilgisayarları gibi cihazlarını Krest’e bağladıklarında, Peaq topluluğu aktif cihazlardan oluşan bir kolektif oluşturacaktır. Drone’lardan elektrikli araçlara ve daha fazlasına kadar çeşitli makine türlerinin operasyonlarını taklit edebilir. Kullanıcılar ağ üzerinde belirli faaliyetlere katıldıkça, ağın yerel tokeni ile usulüne uygun olarak ödüllendirilirler.

Bu etkileşimli ortam, Krest üzerinde makinelere odaklanan projeler üzerinde çalışan girişimciler ve geliştiriciler için paha biçilemez olacaktır. Gerçek dünya IoT bağlantısını kullanarak dApp’lerini test etmek için bu kaynak havuzundan yararlanabilirler. Bu yol, dApp’lerin performansını ve daha geniş toplumsal etkisini ölçmelerinin yanı sıra, Peaq ağında gerçek dünya makine uygulaması için konuşlandırılmadan önce, daha büyük toplulukla iş birliği içinde aksaklıkları ve potansiyel tehlikeleri tespit etmelerini sağlar.

Bununla birlikte, mevcut seçeneklerden yararlanmanın yanı sıra, kendi benzersiz gereksinimlerini karşılamak için kendi özel simülasyon paketlerini tasarlama ve geliştirme özgürlüğüne de sahiplerdir.

Krest Yatırımcıları

Krest projesinin yatırımcıları ve ortakları arasında HashKey Capital, Fundamental Labs, Waterdrip Capital, GSR Capital, Teras Ventures, Cypher Digital, Acala, Crust Network ve Subsquid yer almaktadır.

KREST İstatistikler

Krest subscan verilerine göre 400 milyon maksimum arzı görülen KREST’in dolaşımdaki arzı 52 milyon. Bugüne kadar gördüğü en düşük fiyat olan 0.0089 dolar seviyesini 16 Ağustos 2023’te gören KREST, en yüksek fiyat olan 0.43 dolar seviyesini ise 16 Kasım 2023’te görmüştür.

KREST Nasıl Alınır?

KREST şu anda yalnızca MEXC borsası üzerinde listelenmektedir. KREST almak isteyen yatırımcılar, bu platform üzerinden kolaylıkla KREST alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Bratu tarafından yazıldı.

Airdrop Takip Listesi: Herhangi Bir Token’a Sahip Olmayan En İyi Layer-2 Ağları

SocialFi Projesi Friend3, 28 Kasım’da Borsalarda Listelenecek