in , ,

Kraken ve 5 farklı DeFi Protokolü, Ethereum 2.0 Geliştirmelerine $1.5M Bağış Yapıyor

Ethereum

Kripto borsası Kraken ve merkeziyetsiz finans (DeFi) endüstrisinde faaliyet gösteren bir dizi şirket, Ethereum’un, Ethereum 2.0 yükseltmesi üzerinde çalışan açık kaynak geliştirme ekiplerine bağışta bulunuyor.

DeFi, geleneksel banka ve finansal hizmetlerini akıllı sözleşmeler ile değiştirmeyi amaçlayan bir blokzincir sektörüdür. DeFi projelerinin büyük çoğunluğu Ethereum üzerine inşa edildiğinden, ilgili DeFi şirketleri Ethereum 2.0 güncellemesine büyük ilgi duyuyor.

Kraken, toplam $250K bağışta bulunacağını açıkladı. Konuya yakın kaynaklara göre, kripto borsasına beş proje daha katılarak toplam bağış 1.5 milyon dolara ulaştı. Bu kripto şirketleri ise şunlardır:

  • Compound Grants
  • Lido
  • Synthetix
  • The Graph Foundation
  • Uniswap Grants

Ethereum

Ethereum Vakfı genel müdürü Aya Miyaguchi, yaptığı bir açıklamada şunları söyledi: “İşbirlikçi çabaların ve desteklerin uzun vadede, Ethereum’a fayda sağlamanın en sürdürülebilir yolu olduğuna kuvvetle inanıyoruz. Bir çok Ethereum kullanıcısının bu ağda kalmaları için uğraşan takımları ve geliştiricileri desteklemek, sadece etkili olmakla kalmıyor aynı zamanda da harika bir örnek oluşturuyor.

Bir basın açıklamasına göre, Kraken’in fonları Best, Erigon, Geth, Nethermind ve Nimbus dahil olmak üzere Ethereum yazılımını destekleyen müşteriler üzerinde çalışan geliştiricilere verilecek.

Bu aynı zamanda Kraken’in, blokzincir endüstrisini ilerletmek için tasarlanmış projelere ilk bağışı değil. Daha önce borsa, BTCPay Server ve Bitcoin gibi projelere de fon sağlıyordu. Basın açıklamasına göre bu bağışların tümü, küresel borsada işlem gören kriptopara birimleriyle ilgili eğitim ve gelişimleri teşvik etmek için tasarlandı.

Kaynak: decrypt.co

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Tuğhan Tokuş tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi "Ekonomi" mezunu ve Sacred Heart Üniversitesi "MBA" mezunuyum. Blokzincir teknolojisi ve merkeziyetsiz finans sevdalısıyım. Bir devrime şahitlik ediyoruz. Her devrimde öncüler ödüllendirilir veya idam edilir. Şüphesiz ki bu devrim çoktan başarılı olacağını kanıtladı...

El Salvador, Bitcoin

El Salvador’da Kripto Hizmeti Veren 200 ATM Kurulacak

NFT

NFT Yükselişinin Yaşandığı Bugünlerde Takip Edilesi 10 NFT Projesi