in

KoinSaati ile Bybit Copy Trading Nasıl Yapılır?

Bybit Copy Trading, alım-satım stratejilerini takip etmenin basit ve şeffaf bir yolunu sunarak hem deneyimli yatırımcılar hem de yeni başlayanlar için bir kazan-kazan deneyimi sunar. KoinSaati olarak Bybit’in Copy Trading kısmında yer alıyoruz.

Takipçi olarak, KoinSaati’nin başarılı analistlerinin yaptıkları işlemleri otomatik olarak kopyalayabilecek ve Kâr/Zararınızı gerçek zamanlı olarak izleyebileceksiniz. Daha detaylı bilgi için video’ya da göz atabilirsiniz.

KoinSaati ile Bybit Copy Trading İşlemlerine Başlama

Copy Trading hakkında hiçbir bilgiye sahip değilseniz bu yazımızı okumalısınız.

Öncelikle Bybit kripto para borsasında bulunan hesabınıza giriş yapmış olmanız gerek. Eğer Bybit üzerinde hala bir hesabınız bulunmuyor ise https://partner.bybit.com/b/koinsaati linkimiz ile üye olabilirsiniz.

Ana ekranda bulunan “Vadeli İşlemler” sekmesinden “Copy Trading”e tıklayınız.
Bybit
Copy Trading ekranına giriş yaptıktan sonra “Giriş” sekmesine tıklayın.
KoinSaati
Daha sonra KoinSaati Telegram kanalımızda paylaştığımız ikinci linke tıklamalısınız.
KoinSaati telegram sayfamızı hala daha takip etmiyorsanız https://t.me/koinsaati bu linkimiz ile takip edebilirsiniz.
Telegramda yer alan linkimize tıkladıktan sonra yukarıda gördüğünüz sayfa açılacaktır. Bu sayfa üzerinden “Şimdi Takip Edin” sekmesine tıklayın.
Bybit
Takip etmek istediğinizde “Copy Trading Kullanıcı Sözleşmeleri” çıkacaktır. Lütfen bu sözleşmeyi okuduğunuzdan emin olun. “Kullanıcı sözleşmelerini okudum ve kabul ediyorum” sekmesine tıklayın ve ardından “Onayla” sekmesine tıklayarak ilerleyin.
Bybit
Şu anda KoinSaati için Copy Trading ayalarını seçebileceğiniz bir ekran ile karşı karşıyasınız. Ekran başlangıçta bu şekilde açılacaktır. İstediğiniz tüm ayarlamaları kişiselleştirilmiş bir şekilde yapabilirsiniz.
Sözleşmeler kısmında şu anda sunulan işlem çiftleri yer alır. Bu işlem çiftlerini seçtiğinizde, bu eğer KoinSaati bu işlem çiftinde işlem yaparsa sizin de o işlemi takip edeceğiniz anlamına gelir. İstediğiniz işlem çiftlerini kaldırabilir veya ekleyebilirsiniz.
Şu anda copy trading için yalnızca “izole” gerçekleşen işlemler desteklenmektedir. Kaldıraç için 1-5 arasında istediğiniz kaldıraç oranını seçebilirsiniz. Spot işlemler copy trading ile şu anda desteklenmediği için isterseniz 1x olarak seçim yaparak bundan faydalanabilirsiniz. “Emir Maliyeti” kısmına istediğiniz USDT tutarını girebilirsiniz.
“Kâr Al/Zarar Durdur” kısmından kendi yüzdelerinizi belirleyebilirsiniz. Otomatik olarak Kâr Alma yüzdesi için en düşük %1, Zarar Durdurma yüzdesi için ise en fazla %75 belirlenmiştir. İstediğiniz oranları seçtikten sonra “Onayla” sekmesine tıklayın.
Bybit
“Kullanılabilir Bakiye” ekranda gördüğünüz gibi 0 olarak görünmektedir. Transfer kısmına tıklayın. “Copy Trading” ile işlemleri takip edebilmeniz için “Vadeli İşlemler Hesabınızdan” “Copy Trading Hesabınıza” transfer gerçekleştirmeniz gerekir. Vadeli işlemler hesabınızda bakiyenizin 0 olduğunu varsayarak nasıl aktarım yapabileceğinizi göstereceğiz.
Ana ekranda yer alan “Varlıklar” sekmesinden “Vadeli İşlemler”e tıklayın.
Bybit
“Vadeli İşlemler”e girdikten sonra karşınıza yukarıda gördüğünüz ekran çıkacaktır. Sağda yer alan “Transfer” sekmesine tıklayın.
Spot Hesabınızdan, Vadeli İşlemler hesabınıza transfer yapabileceğiniz şekilde bir ekran açılacaktır. Coin sekmesinden seçim yapmanız gerekir. “Copy Trading” şu anda yalnızca USDT desteklemektedir. Bu yüzden USDT olarak seçim yapıyoruz. Miktar olarak istediğiniz miktarı seçebilir ve “Onayla” sekmesine tıklayarak işleminizi onaylayabilirsiniz.
Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra az önce kaldığımız ekrana tekrar geçiş yapıyoruz. Ekranda gördüğünüz üzere artık “Vadeli İşlemler” hesabımızda mevcut bakiye bulunuyor. “Vadeli İşlemler Hesabınızdan” “Copy Trading Hesabınıza” aktarmak istediğiniz “Transfer Miktarını” yazın. Miktarı belirledikten sonra “Onayla” ile işleminizi onaylayın.
“Copy Trading” hesabınızda kullanılabilir bakiyeniz artık mevcut olacaktır. “Sonraki” sekmesine tıklayın.
Yukarıda gördüğünüz gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekran seçtiğiniz tüm oranları görebilirsiniz. “Kopyala” sekmesine tıklayarak KoinSaati ile “Copy Trading” işlemine hazır olduğunuzu onaylayacaksınız.
Bybit
Artık bir Takipçi olarak karşınızda yer alan ekranı görebilir ve takip edebilirsiniz. KoinSaati ile Copy Trading için artık hazırsınız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Solana (SOL) için Saldırı Sonrası Kritik Seviyeler

Meta, 100 Ülkede NFT Özelliğini Kullanıma Sunuyor!