in ,

KoinSaati Akademi: WAX Nedir?

WAX, Worldwide Asset eXchange’in kısaltmasıdır ve video oyunları ile sanal dünyalardaki nadir ve koleksiyonluk sanal öğelerin ticareti için özel olarak yapılmış bir blockchain’dir.

Video oyunu endüstrisi çok büyük: 400 milyondan fazla oyuncu her yıl 50 milyar dolardan fazla sanal ürün satın alıyor. Blockchain’in halihazırda sanal ve nadir varlıklara dayalı bir ekonomiye; merkeziyetsizleşme, birlikte çalışabilirlik, şeffaflık ve verimlilik gibi getirebileceği faydalar var. WAX Blockchain, oyunun popülaritesini blockchain’in genişleyen araç setiyle ilk eşleştirenlerden biri olmayı umuyor.

WAX, Worldwide Asset eXchange’in kısaltmasıdır ve video oyunları ile sanal dünyalardaki nadir ve koleksiyonluk sanal öğelerin ticareti için özel olarak yapılmış bir blockchain’dir. WAX blockchain’i, video oyunlarına ve sanal koleksiyonlara odaklanan, merkeziyetsiz bir pazar yeri ve dApp platformu olarak hizmet eder.

Oyuncular, merkezi bir video oyun sağlayıcısına veya ağına güvenmek yerine sanal varlıklarına gerçekten sahip olabilir ve bunları WAX platformundaki herkesle takas edebilir. Sanal ürünlerin sahipleri, öğelerin kanıtlanabilir derecede nadir olduğunu ve oyun geliştiricisi daha fazlasını yapmaya karar verdiğinde oluşturulamayacağını da bilir.

WAX

William Quigley, hem WAX hem de OPSkins’in şu anki CEO’sudur. Jonathan Yantis, WAX’ın şu anki COO’su ve 1997’den beri sanal ürünlerin öncüsüdür. İkisi de WAX’ın kurucu ortaklarıdır.

WAX’ı Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nedir?

WAX blockchain’in ayırt edici faktörü, hedefledikleri belirli sektörde yani sanal eşya ticaretinde deneyimli olan arkasındaki ekiptir. OPSkins, sektörlerinde liderdir ve halihazırda platformlarında milyonlarca işlem ve satın alma işlemini tamamlamış milyonlarca müşteriye hizmet vermektedir. OPSkins’in arkasındaki ekibin aynı zamanda WAX protokolünü oluşturmasıyla, özel sektör bilgisi ve deneyimi WAX ekosistemiyle kaynaştırılır.

WAX

Hız ve ölçeklenebilirlik elde etmek için WAX blockchain, fikir birliği algoritması olarak Delegated-Proof-of-State (DPOS) kullanır. Bu, WAXP token sahiplerinin, WAX blockchain’de blok üretmek için ödüller kazanan 21 WAX Guild’e oy vermek için tokenlerini kullanmasını sağlayarak yapılır.

Ek bir bilgi olarak; WAX blockchain, EOS ile tamamen geriye dönük olarak uyumludur; bu, EOS üzerine kurulan dApp’lerin WAX üzerine kolayca kopyalanabileceği anlamına gelir. Hatta geliştiricileri EOS dApp’lerini WAX’a aktarmaya teşvik eden 25.000 dolarlık bir #BuildOnWax yarışması başlattılar.

WAXP Token

WAXP ICO sırasında, 64,750,000 WAX tokeni 9.6 milyon dolara satıldı. ICO sırasında kullanılan tokenler, Ethereum blockchain’deki ERC20 tokenleriydi.

Resmi WAX blockchain’in oluşumu veya ilk bloğu sırasında üretilen toplam 1,850,000,000 arz vardır. WAX blockchain ana ağının piyasaya sürülmesiyle, orijinal ERC20 WAXP tokenleri, yeni blockchain’e özgü WAXP tokenleri ile değiştirilebilir hale geldi.

WAXP tokeni, Binance, Huobi ve Kucoin gibi büyük borsalarda ticaret veya satın alma için kullanılabilir.

WAXP’nin ana kullanımı, blockchain’i güvence altına almak için proof-of-stake olarak kullanılmasının yanı sıra bir ödeme ve ticaret tokenidir. Kullanıcılar, WAXP tokeni kullanarak WAX üzerinde sanal ürünler satın alabilir.

WAX blockchain’deki yerel token olarak WAXP, akıllı sözleşmeler oluştururken ve kullanırken ücret ödemek için de kullanılır.

WAX’ın Geleceği

WAX’ın geleceği, WAX protokolünü ve ağını daha da geliştirmeye odaklanmıştır. Tam olarak işleyen bir blockchain olarak, WAX Worker Proposal System ve WAX Creator yarışması gibi programları kullanarak topluluklarını, geliştiricilerini, uygulamalarını ve tüm ekosistemini büyütmeyi planlıyorlar.

NFT

Wax Worker Proposal System, platformu WAXP tokenleriyle geliştirmeye çalışan geliştiricileri ödüllendirecek. WAX Creator programı, herkesin çıkartmalar, koleksiyon arabaları ve sanat eseri gibi NFT’ler yapmasına izin veren çok basit bir WAX Creator aracını kullanmaları için insanları ödüllendirir. Bu WAX Creator programı şimdiden 150.000’den fazla NFT oluşturmuştur.

  • Her türlü Play2Earn ve GameFi içeriği için KoinSaati’nin ilgili kategorisini inceleyebilirsiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

linkedin

Twitter’da Trend Topics Listesine Nasıl Bakılır?

Derived

Derived Finance IDO’suna Nasıl Katılınır?