in ,

Koinos Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Blok zinciri erişilebilirliğini en üst düzeye çıkararak gerçekten merkeziyetsiz bir geleceğe geçişi hızlandırmayı amaçlayan Koinos nedir ve nasıl satın alınır? 

Koinos sadece bir blok zincir değil, aynı zamanda hiçbir ücret ödemeden yüksek performanslı blok zincirlerini başlatmayı çok daha hızlı ve kolay hale getiren bir teknolojidir.

Ekibi ve Yatırımcıları

Andrew Levine, erişilebilir blok zinciri teknolojisi aracılığıyla merkeziyetsizliği hızlandıran Koinos Group’un CEO’sudur. Koinos Group, Steem blok zincirinin arkasındaki node geliştirme ekibi tarafından kuruldu. Bu ekip, Koinos üzerinde yaklaşık 2 yıldır birlikte çalışıyor.

Avantajları

Blok zinciri erişilebilirliğini en üst düzeye çıkararak daha merkeziyetsiz bir geleceğe geçişi hızlandırmak için tasarlanmış temel teknolojidir. Geliştiricilerin kendi blok zincirlerini başlatmalarını çok daha kolay hale getirir. Koinos, Web 2.0 kullanıcı deneyimine sahip merkeziyetsiz Web3 uygulamaları desteklemektir. Kullanımı kolay dApp‘ler sunarak kullanıcı dostu bir deneyim sunar.

Koinos ölçeklendirme çözümü, en verimli ve güvenli ölçeklendirme çözümlerini hızla entegre etme yeteneği sunar. Yükseltilebilirlik nihai ölçeklendirme çözümüdür, bu nedenle Koinos en iyi yükseltilebilir blok zinciri olacak şekilde tasarlanmıştır.

Yol Haritası

Mainnet özellikleri 2022’nin başlarında tamamlanması planlanıyordu. Mainnet’teki ilk token bakiyeleri, tamamen KOIN ERC20’nin token bakiyeleri tarafından belirlenecektir. Yenilikçi Mana sistemi, insanların blok zincirini harcamadan ve hatta token tutmadan kullanmalarına olanak tanır. Koinos, TypeScript ve C++ ile başlayan pratik olarak tüm Turing tam programlama dillerini desteklemeyi hedefliyor.

Tekonomisi

KOIN, Koinos ağının ilk token arzını belirleyecek olan PoW madenciliği yapılabilir bir ERC-20’dir. Maksimum arzı 100 milyon KOIN olarak belirlenmiştir. Yeni “Mana” sistemiyle mainnet tokenleri herhangi bir ücret ödemeden aktarılabilir. Mana sistemi, kullanıcıların blok zinciri kullanmak için hesap satın alması, akıllı sözleşmeleri yürütmek için ödeme yapması ve hatta KOIN tokenleri alması gerekmediği için Koinos’u gerçekten kullanımı ücretsiz blok zinciri yapar. KOIN tokenin bir özelliği olan Mana, bir token değildi bu nedenle alınamaz, satılamaz ve KOIN tokenden farklı kendi fiyatını elde edemez.

Nasıl Satın Alınır?

KOIN almak oldukça basittir. MEXC borsasında listelenen bu varlığı borsa üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bir Token’ın Scam (Dolandırıcı) Olduğunu Nasıl Anlarız?

Yenilikçi Proje NEXA Nedir?