içinde ,

KoinSaati’ni Bir Araya Getiren Caner Ok’la Özel Röportaj Sizlerle

Koinsaati, sadece kripto para değil; blockchain topluluğunun dünü, bugünü ve geleceği.

Sizler için hızlı başlayan yeni oluşum Koinsaati’nin hem co-founder’ı hem de CEO’su Caner Ok’la özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Öncelikle sizi tanıyalım, Koinsaati’ni bir araya getiren Caner Ok kimdir?

Hoşgeldiniz, aslında benim serüvenim de tıpkı kripto paralar, blockchain gibi yeni sayılabilir. 2017 yılında esen kripto fırtınasının buralara bıraktığı meraklı yüzlerce Türk kriptoculardan biriyim. Zaten şu an sektörde olanların çoğu da o dönemki fırtına ile piyasaya girdi, tabi Kanada altına hücum dönemi gibiydi, çoğu kişi istediklerini elde edemeden piyasadan vazgeçti, ben ise kaldım. Airdrop’la başladığım piyasada, kendimi fuarlarda şirketler için danışmanlık, iş ilişkisi kurarken buldum. Edebiyat mezunuyum, turizm alanında yöneticiyim, son üç yılım ise geceli gündüzlü blockchain teknolojisine adamış şekilde geçiyor.

Peki, Koinsaati ekibi, sizin dışınızda kimlerden oluşuyor? Bu yeni, genç , dinamik topluluğun kısa ve uzun vadeli hedefleri nelerdir?

Koinsaati, altı kişilik çekirdek kadro, bu kişilerin sosyal ağlarından oluşan çok daha geniş bir dış kadrodan oluşan çok büyük bir ekip, iki adet yabancı dilleri iyi olan deneyimli editör ve yazar, bir adet kripto para danışmanı, bir blockchain konusunda uzmanlaşmış hukuk danışmanı, bir teknoloji uzmanı ve bir adet grafik uzmanından oluşan çekirdek bir ekibiz. Elbette bununla sınırlı değiliz, yurtiçi ve yurt dışından bize destek veren, bu oluşumdan heyecan duyan birçok insan var yanımızda.

Koinsaati medya&marketing , blockchain’e dair dijital yayıncılık alanında ezber değil, emek ürünü üretimler yapan; sosyal komünite (Telegram ağırlıklı olmak üzere) alanında canlı ve dinamik bir topluluk oluşturmayı hedefleyen ve (bunu neredeyse 20 günlük bir sürede başardık) bunu topluluğuna blockchain’e dair A’dan Z’ye her şeyi öğretme heveslisi olan bir oluşum. Kısa vadeli hedeflerimizin çoğunu gerçekleştiriyoruz. Öyle dinamik bir ekibiz ki, geceli gündüzlü çalışıyoruz, Telegram topluluğumuz öyle aktif ki, sorularına bazen yetişemiyoruz.

Peki, bu dinamizmi sağlayan ne, aynı zamanda sizin ciddi iş ortaklıkları kurduğunuzu biliyoruz. Kısa sürede bunu nasıl başardınız?

Öncelikle bu dinamizmi sağlayan kesinlikle blockchain’e duyduğumuz heyecan. İnovasyon bizi heyecanlandırıyor, kripto para dünyası (ben bu tanımı hep yetersiz bulmuş biriyimdir) hızlı akan bir nehir gibi, çok dinamik bir sektör. Bizi heyecanlandıran bu, geleceğin dünyasını şimdiden solumak.

Ülkemiz olarak , geleceğin dünyasında adında söz ettirecek yapay zeka, kuantum bilgisayarları gibi oldukça pahalı alanlarda bulunmamız zor, ancak daha makul ve olası bir alan olan blockchain dünyasında yerimizi almalıyız. Biz de bunun için çabalıyoruz, hem iş ortaklıkları inşa ediyor, hem topluluğumuzu bilinçlendiriyoruz.

Koinsaati daha şimdiden Silikon Vadisi’nde Jointer ile medya ortaklığı, dünya’nın en çok self- marketing üyesi olan Bountyhive ile iş ortaklığı; yerel manada akıl almaz işler yapan Zeugma Marketing ile koordine çalışmalar ve yine genç ve dinamik bir ekip olan Bilenix ile içerik ortaklığı kurdu. NFT, Gaming, Ödeme Sistemleri, DeFi, Polkadot gibi gelişen alanlarda da ortaklıklar kurmaya devam edeceğiz. Bir dijital yayın ya da Telegram sohbet kanalından ibaret değiliz. Kripto paraya dair her alanda var olacağız, start-up’ları destekliyoruz, birlikte büyüyeceğiz.

Bunları duymak harika, açıkçası beni de heyecanlandırdınız. Peki son olarak sizleri takip edenlere ne söylerdiniz?

Bizleri takip etmek dışında, takipçilerimizin de her manada katkı sunması; kafalarına takılan her şeyi bizlere sorması isteğimiz. Burası bir çevrimiçi blockchain okulu, öğrendiklerimizi öğretmeye heves ve heyecan duyuyoruz.

KoinSaati tarafından yazıldı.

XRP Fiyatını Etkileyecek Transfer: Ripple, Yüklü XRP Satışı Mı Yapıyor?

Telegram Nedir Ve Nasıl Kullanılır?