in ,

Keplr Wallet Nasıl Kurulur?

Keplr, Cosmos zincirler arası ekosistem için açık kaynaklı bir tarayıcı uzantısı cüzdanıdır. Cosmos-SDK tabanlı blockchainler için hesap ve cüzdan yönetimi için işlevler sağlar. 

Diğer taraftan Cosmos ekosistemine aşina olanlar için Keplr Wallet, EVMOS stake etmenin en hızlı ve en kolay yollarından biridir.

Adım Adım Cüzdan Kurulumu

Cüzdanı henüz indirmediyseniz https://wallet.keplr.app/ adresine gidin. Web sitesine girdiğinizde bir pop up belirecektir. Pop up’a tıklayın, sizi Chrome extension store’a yönlendirecek. “Chrome’a ekle” butonuna basın.

Uzantıyı ekledikten sonra web sayfasını açmak için ekranınızın sağ üst menüsündeki uzantıya tıklayın. Keplr web sayfasında, hesabınızı oluşturmaya başlamak için “Create New Account” seçeneğine basın. Ayrıca, Torus tarafından desteklenen Google ile oturum açma seçeneği de bulunmaktadır. Halihazırda bir Keplr cüzdanınız varsa “Import Existing Account” butonuna tıklayın.

“Create New Account”ı seçtiyseniz, Keplr 12 veya 24 kelimelik bir Mnemonic Seed’ sahip olmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Seed ifadenizi güvenli bir şekilde çevrimdışı olarak saklamayı unutmayın ve asla kimseyle paylaşmayın. Bunları kaybederseniz cüzdan içindeki varlıkları da kaybedersiniz. Seed cümlenizi kopyaladıktan sonra hesap adınızı ve istediğiniz şifreyi girin ve “Next”e basın.

Daha sonra kayıt olmak için Seed phrase’inizi doğru sırayla doldurmanız istenecektir. Cümleyi oluşturmak için kelimelere tıklayın, ardından “Register”a tıklayın. Keplr cüzdanınızı oluşturmuş oldunuz. Sayfası kapatmak için “Done”a tıklayın. Cüzdanınız şu andan itibaren uzantıda açılmalıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Sorare’de Orta Saha Oyuncusu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koinsaati, Veri

AMM Nedir? DeFi’deki Rolü Nedir?