in ,

Kasım Ayının Fundrasing Etkinlikleri

funding round

Ayı piyasasına rağmen devam eden funding round etkinliklerinde Kasım ayı boyunca neler yaşandı ve hangi projelere yatırım yapıldı bu yazımızda derledik.

TRM Labs

Kripto para işletmeleri ve devlet kurumları için risk yönetimi desteği sunan TRM Labs, 122 milyar dolarlık varlığa sahip özel sermaye şirketi Thoma Bravo liderliğindeki B Serisi funding round’dan 70 milyon dolar fon topladı. Şirket, toplamda sahip olduğu 130 milyon dolarlık sermayeyi ürün geliştirme ve işe alım için kullanacak.

LeadBlock Partners

Londra ve Paris merkezli bir şirket olan LeadBlock Partners, funding round turunda 150 milyon dolar topladı. İki yıl önce eski Goldman Sachs çalışanları David Chreng-Messembourg, Baptiste Cota ve Jean-Marc Puel tarafından kurulan şirket, ikinci funding round etkinliğini de tamamlamış oldu.

Fordefi

Finansal teknoloji şirketi Fordefi, Lightspeed Venture Partners tarafından yönetilen ve FTX’e bağlı Alameda Research, Jump Capital, Castle Island ve Electric Capital gibi büyük kripto yatırımcılarının katıldığı funding round’dan 18 milyon dolarlık fon topladı.

Ping

Yeni bir oluşum olan Ping, odağını Latin Amerika’dan yeni bölgelere genişletmek için Y Combinator, Race Capital, BlockTower, Danhua Capital, Signum Capital ve Goat Capital gibi yatırımcıların yer aldığı funding round’dan 15 milyon dolar fon topladı.

Notifi

Notifi, Hashed ve Race Capital tarafından ortaklaşa yönetilen bir seed funding round’dan 10 milyon dolar topladı. Toplamda 12,5 milyon dolara ulaşan sermaye Notifi’nin Polygon, Avalanche, Aptos ve Sui Blockchain’e mesajlaşma sunan zincirler arası entagrasyonunu desteklemek için kullanılacak.

Açıklanan bilgilere göre Notifi’nin seed funding round etkinliğinde yatırımcılar arasında Metaweb Ventures, Alumni Ventures, Goodwater, Quantstamp, Reframe, East Ventures, Enginar Sermayesi, Plum Ventures, States DAO, Bison Fund, Pontem Network ve Tess Ventures yer alıyor.

Buildspace

Buildspace, geliştiricilerin kendi Web3 projelerini oluşturmalarını, NFT kazanmalarını ve kripto endüstrisindeki iş fırsatlarına erişmelerini sağlayan dünyanın en büyük Web3 oluşturucu ağıdır. Buildspace, geliştiricilere yönelik Hogwarts inşa etmek için a16z liderliğinde düzenlenen funding round’dan 10 milyon dolar topladı.

Sepana

Sepana, yatırım şirketleri Hack VC ve Pitango First öncülüğündeki yatırım turunda 10 milyon dolarlık bir fon topladı. Gerçekleşen funding round etkinliğinde; Protocol Labs, Lattice Capital ve Balaji Srinivasan da yer aldı.

Coinmetro

Dijital para borsası Coinmetro, funding round’dan 7 milyon dolar toplayarak şirket değerini 180 milyon dolara çıkardı. Coinmetro, sağladığı finansmanı ABD, İngiltere ve Avrupa’daki faaliyetlerini genişletmek için kullanacak. Ayrıca müşterilerin yüksek enflasyon ve faiz oranlarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmak için politikalar geliştirecek.

Joepegs

FTX geçen hafta iflasını kesin bir şekilde açıklamış olsa da şirketin yatırım yaptığı projeler açıklanmaya devam ediyor. Avalanche blok zincirindeki bir NFT pazarı olan Joepegs, FTX Ventures ve Avalanche Foundation tarafından yönetilen bir seed funding round’dan 5 milyon dolar topladı.

Xternity

Xternity, funding round sırasında 4,5 milyon dolar toplayarak girişim alanında en fazla finansmanı toplayan şirket oldu. Funding round’da, İsrail merkezli pre-seed ve seed-stage-focused girişim şirketi olan NFX öncülük etti. Jibe Ventures, Flori Ventures, Secret Chord Ventures ve Vgames gibi şirketler etkinlikte yer aldı.

funding round

Eterlast

Web3 oyun şirketi Eterlast, tasarladığı Web3 oyunları hayranlarına ulaştırma yolunda 4,5 milyon dolar topladı. Supernode Global öncülüğünde toplanan funding round etkinliğinde Immutable X, Stake Capital ve Founders Factory gibi şirketlerde yer aldı.

Ultimate Champions

Binance’in risk sermayesi kolu Binance Labs, BNB Chain üzerine kurulacak bir Web3 spor oyun platformu olan Ultimate Champions’a 4 milyon dolar yatırım yaptı. Ultimate Champions aldığı yatırımı oyunlarını geliştirmek, ek spor ortaklıkları sağlamak ve topluluğunu büyütmek için kullanacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

hook

Hooked Uygulaması Nasıl Kullanılır ve Puan Kazanılır?

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Aralık Ayı Tahminleri