in , , ,

Kasım Ayının En Değerli NFT’leri

nft

Kripto piyasasında önemli bir yere sahip olan NFT’ler, popülerliğini korumakla kalmıyor her geçen gün değer kazanarak daha yaygın hale geliyorlar. Hatta dünya çapındaki bazı kripto fenomenleri yakın zamanda mini bir NFT boğası bile bekliyorlar. Bu yazımızda ise kasım ayının en değerli NFT’lerini inceleyeceğiz.

Kasım ayının son haftasında Bored Ape Yacht Club, koleksiyonun #1268 kodlu parçasını 938 bin dolara satarak haftanın en pahalı NFT satışını gerçekleştirmişti. Bu satışın yanı sıra koleksiyona ait 6 parça bu ayın en değerli NFT’leri arasında yer aldı. Listede yine Yuga Labs’e ait CryptoPunks koleksiyonundan da 3 parça bulunuyor. Geçtiğimiz hafta #280 kodlu parçasını 322 bin dolara satan Fidenza da aynı koleksiyondan iki parçayla birlikte listede yer alıyor.

Bored Ape Yacht Club

Taban fiyat değeriyle en önemli NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club, koleksiyonunda 10.000 Bored Ape barındırıyor. Ethereum (ETH) blok zinciri üzerine inşa edilen benzersiz bu eserler, satın alan 10.000 kişiye kulübe üyelik hakkı tanıyor ve bazı özel avantajlara erişim sağlıyor.

Görselde yer alan Bored Apes koleksiyonuna ait parçalar, kasım ayının en değerli NFT’leri arasında yer alıyor.

CryptoPunks

CryptoPunks koleksiyonu, Ethereum (ETH) blok zincirinde geliştirilen ilk NFT koleksiyonudur. Koleksiyonun temel fikri, her Punk’ın eşsiz olmasıdır. Haziran 2017’de Larva Labs tarafından sunulan CryptoPunks, benzersiz özelliklere sahip 10.000 karakteri içeren 8-bit’lik pixel eserlerinden oluşur.

Geçtiğimiz ayın en değerlileri arasında yer alan CryptoPunk parçaları ise şu şekilde:

Fidenza

Tyler Hobbs’a ait olan Fidenza koleksiyonu, Hobbs tarafından “Bugüne kadarki en çok yönlü algoritmam.” olarak nitelendiriliyor. Geleneksel sanat anlayışının oldukça dışında olan bu koleksiyondan 3 parça, kasım ayının en değerli NFT’leri arasında yer alıyor. Tyler Hobbs, eylül ayında bir cüzdan tarafından yaklaşık 1 milyon dolar bağış aldığından beri başarılı bir şekilde yükselmeye devam ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

kripto sözlüğü

Kripto Sözlüğü (A-D)

Trust Wallet’ta Cüzdan Adresinizi Nasıl Bulabilirsiniz?