in , , , , ,

Kasım Ayındaki Önemli Kripto Etkinlikleri

Bu yazımızda dünyanın dört bir yanında kasım ayı boyunca yapılacak olan önemli buluşmaları sizler için derledik.

MoneyConf (Lizbon, Portekiz)

1 – 4 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan MoneyConf, dünyanın önde gelen bankalarını, tech firmalarını ve fintech start-up’larını buluşturacak. Finans ve teknolojinin konuşulacağı bu etkinliğin ayrıntılarına linkten ulaşabilirsiniz.

TOKEN2049 (Londra, İngiltere)

Avrupa’nın önde gelen kripto etkinliklerinden biri olan TOKEN2049, bu yıl 9 – 10 Kasım’da İngiltere’de gerçekleşecek. Önemli Web3 şirketlerinden konuşmacılar, piyasadaki konumlarını ve ekosistemin durumunu tartışacaklar.

Pek çok yatırımcı, geliştirici ve yöneticinin katılacağı bu etkinlikte; workshop’lar, hackathon’lar ve daha birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz senelerde Vitalik Buterin, Emin Gün Sirer, Charles Hoskinson gibi önemli isimlerin konuşmacı olduğu bu etkinlik hakkında daha fazla bilgiye link üzerinden ulaşabilirsiniz.

ETHSanFrancisco (California, ABD)

Giriş bileti oldukça yaratıcı olan bu etkinlik, bireysel veya grup olarak katılan hacker’lara hacklemeleri için bir site ve 36 saat veriyor. Verilen süre içerisinde işlemi başarıyla tamamlayanlar etkinliğe ücretsiz olarak katılma ve onlarca kripto ticaret şirketinden ödül kazanma şansına sahip oluyorlar.

Polygon, OpenSea, Optimism ve daha birçok ödül dağıtan şirketlerin bulunduğu etkinlik 4 – 6 Kasım’da gerçekleşecek. ETHGlobal tarafından gerçekleştirilecek olan etkinliğe başvuru için resmi sitelerini inceleyebilirsiniz.

iCryptoExpo – International Crypto Expo (Dubai, UAE)

Kripto piyasasının en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olan iCryptoExpo; blok zinciri teknolojisi, merkeziyetsiz finans, mining, akıllı sözleşmeler ve daha birçok kripto merkezli konuları ele alıyor. 14 – 16 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek etkinliğin bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

ETHGathering (Barcelona, İspanya)

ETHGathering’in 18 – 21 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği İspanya etkinliğine; 25 – 27 Kasım tarihlerinde Vietnam’da, 26 – 30 Kasım tarihlerinde Miami’de katılabilirsiniz.

İki günlük konferans şeklinde gerçekleşecek bu etkinlikte merkeziyetsiz finans toplulukları yer alacak ve ekosistem hakkında çeşitli konularda bilgi verecekler. Daha fazla bilgi için ETHGathering’in resmi sitesini inceleyebilirsiniz.

İstanBlock (İstanbul, Türkiye)

İstanbul Blockchain Haftası (IBW) adı altındaki bu konferans, ülkemizdeki en büyük blockchain etkinliğidir. CryptoSlate, CoinMarketCap gibi sitelerde canlı yayınlanacak olan bu etkinlik; The Sandbox, Elixxir, Mastercard gibi şirketlerden önemli isimleri konuşmacı olarak ağırlayacak.

21 – 25 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan konferansın bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Blockchain Festival of Europe (Berlin, Almanya)

23 – 24 Kasım’da gerçekleşecek olan bu festival, Web3 teknolojisinin geleceğine odaklanıyor. Etkinlik, Next Block Expo aracılığıyla yatırımcılar, geliştiriciler ve blok zinciri uzmanlarını bir araya topluyor. Bu sene ilki düzenlenecek olan festivalin ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz.

DCENTRAL Miami (Florida, ABD)

Geçen yıl Miami Art Week sırasında düzenlenen DCENTRAL Miami; bu yıl da DeFi, NFT, Web3 ve diğer kripto merkezli konuları ele alıyor. Coinbase, Polygon, Ripple, Aptos gibi dev isimlerden konuşmacılar ağırlanacak olan konferans 28 – 29 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Dolar ve kripto para ödemelerini kabul eden bu etkinliğin detaylarına resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Aptos Ekibinde Kimler Bulunuyor?

Aptos Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor