in ,

Kasım Ayı Fan Token Dünyasında Son Gelişmeler

Fan token’ların öncülüğü ile hızlanan ortaklıklar, bugün dev bütçelere sahip sponsorluklara dönüşmüş durumda. Spor severlerin fan token’lara olan ilgisi de her geçen gün artmakta. Bu yazımızda fan token’lar özelinde Kasım ayında yaşanan gelişmeleri ele alıyoruz. 

Spor ve e-spor takımlarının taraftarlar ile etkileşim kurmasını sağlayan fan token’lar yatırımcılarına çeşitli avantajlar sağlıyor. CoinMarketCap verilerine göre fan token sektörünün piyasa değeri 370 milyon dolar değerinde. 24 saatlik hacmi ise 117 milyon dolar. 

Arjantin Football Association Fan Token (ARG)

Arjantin Milli Futbol Takımı’nın taraftar tokeni olan ARG, Dünya Kupası ile birlikte yatırımcıların ilgisini daha fazla çekmeyi başardı. Kötü piyasa koşullarına rağmen ARG fiyatı Dünya Kupası başlamadan önce ufak bir ralli yaşadı. Dünya Kupası’nda Arjantin Milli Takımı’nın Suudi Arabistan ile oynadığı ve 2-1 yenildiği maç sonrası ise ARG fiyatında %31’lik bir değer kaybı yaşandı. Ayrıca BitmMart borsası, bu ay içerisinde Arjantin Milli Takım Fan Token’ını listelemeye başladı. 

https://twitter.com/BitMartExchange/status/1588531395173187585

Bugüne kadar gördüğü en yüksek seviye 9,15 dolar olan fan token’ın şu an bulunduğu seviye ise 5,31 dolar. 

Portugal National Team Fan Token (POR)

Portekiz Futbol Federasyonu ve Socios.com iş birliği ile yaratılan bu fan token 14 Temmuz 2021 tarihinde piyasaya sürüldü. Kulüp ve taraftarlar arasında güçlü bir bağ kurmayı amaçlayan fan token, Dünya Kupası etkinliği ile birlikte yükselişe geçen fan token’lar arasında yer alıyordu. 19 Kasım tarihinde %100’lük bir değer artışı ile 6 dolar seviyesine çıkmayı başaran POR, şu anda 4.90 dolar seviyesinde bulunuyor. BitMart borsasının bu ay içerisinde listelediği fan token’lar arasında POR’ da bulunuyor. 

https://twitter.com/BitMartExchange/status/1588530398899814400

Portekiz Milli Takımı’nın fan token’ı bugün gerçekleştirilecek olan Portekiz-Gana maçı sonrası bakalım hangi seviyelerden fiyatlanacak. 

Spain National Fan Token (SNFT) 

FIFA Dünya Kupası’na başlamadan önce organizasyon heyecanıyla birlikte yükselişe geçen varlıklar arasında İspanya Milli Futbol Takımı’nın fan token’ı SNFT’de yer aldı. SNFT, 19 Kasım tarihinde %170’ten fazla değer kazanarak 0,54 dolar seviyesine yükseldi. İspanya Milli Takımı’nın, organizasyonu şampiyonluk ile bitirmesi diğer fan token’ı olan milli takımlara göre daha olası. Bu yüzden bu varlığa olan ilgi diğerlerine oranla daha yüksek. Varlık şu anda 0.29 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. 

Brazil National Fan Token (BFT) 

Dünya Kupası etkinliğinde yer alan ve fan tokene sahip olan milli takımlardan biri de Brezilya. Fan token piyasasında ikinci sırada yer alan BFT, Dünya Kupası öncesi %130 değer kazandı ve 0,45 dolar seviyelerinden işlem görürken 10 Kasım tarihinde 1 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek seviye 1.71 dolar olan BFT’nin şu anda bulunduğu bölge ise 0.68 dolar seviyesinde yer alıyor. Bugün Sırbistan ile oynayacağı maç öncesi son 24 saatte %3’ün üzerinde artış yaşayan BFT’nin turnuvanın ilerleyen günlerinde hangi seviyelerde yer alacağı merak konusu. 

BitMart borsasının bu ay içerisinde listelediği fan token’lar arasında Brezilya Milli Takımı’nın fan token’ı olan BFT’de yer aldı. 

https://twitter.com/BitMartExchange/status/1593660035112075264

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Chiliz Kasım Ayı Son Gelişmeler

Binance, CZ

Binance.US, Voyager Varlıklarını Satın Almak İstiyor