içinde , , ,

Kasım Ayı Boyunca Bitcoin Yükselirken Altın Neden Düştü?

Bitcoin fiyatı Kasım ayı boyunca Altın’dan çok daha iyi performans gösterdi. BTC, 19.200 Doların üzerine çıktığı için tüm zamanların en yüksek seviyesini hedeflerken, altın düşüyor.

Spot altının fiyatı Kasım ayındaki zirvesinden %8 düşerken aynı dönemde BTC, ralli yaparak %24’ün üzerinde arttı. Bu daha önce Altın ve Bitcoin fiyatları arasında paralel ilişki kuranları terse düşüren bir gelişme oldu.

Peki Bitcoin Neden Altın Emtiasından Bu Kadar Güçlü Bir Performans Gösteriyor?

Kasım ayı boyunca altının düşüşünün iki nedeni var. Birincisi, 2021’in başlarında ülke çapında aşı dağıtımı ihtimali borsayı hızla yükseltti. Finansal sektör düştüğünde altın teorik olarak iyi bir performans sergiliyor. Dolayısıyla, ABD hisse senetlerinin güçlü ivmesi, altının yavaşlayan ivmesine katkıda bulundu. İkincisi, enflasyon riskine rağmen güvenli liman varlıkları için daha az iştah olabilir. BTC gibi, enflasyondan korunma görevi görebilecek, ancak aynı zamanda büyük uzun vadeli büyüme potansiyeline sahip yeni varlıklar var. Yüksek net değere sahip yatırımcılar ve milyarder fon yöneticileri, Bitcoin’i denenecek yeni bir alan ve ‘Beta Altın’ olarak görüyor.

Milyarder Wall Street ‘hedge fonu’ yöneticisi Stanley Druckenmiller, Bitcoin’in daha az likit olduğunu ve altından daha “daha ​​ince” bir pazara sahip olduğunu, piyasa büyüklüğü ve likidite arasındaki tutarsızlık nedeniyle, yatırımcıların makul bir risk elde etmek için büyük miktarlarda Bitcoin tutmalarına da gerek olmadığını söyledi. Söyleşinin ilgili kısmı şu şekildedir:

“Eğer altın ​​bahsi çalışırsa, Bitcoin bahsi daha ince olduğu, daha hafif olduğu ve daha beta olduğu için daha da iyi çalışacaktır. Bitcoin hem milenyum jenerasyonu hem de yeni ABD Batı Yakası parası için bir değer deposu olarak büyük bir çekime sahip ve bildiğiniz gibi buralarda büyük potansiyel var. “

Bitcoin’in yerleşik bir değer deposu olarak güçlenen algısının ve uzun vadeli büyüme potansiyeline sahip bir enflasyon korumasının bir araya gelmesi, muhtemelen BTC’nin rallisini körüklüyor.

BTC Yatırımcıları Uzun Süredir Boşluğun Kapanacağını Öngörüyor

Milyarder Winklevoss ikizleri gibi yıllardır BTC’yi elinde tutan yatırımcılar, Bitcoin’in açığını altınla kapatmasını bekliyor. Bir blog gönderisinde, kripto para borsası Gemini kurucu ortağı Tyler Winklevoss şunları söyledi:

“Bitcoin zaten altına karşı önemli bir zemin oluşturdu. Whitepaper aşamasından 200 milyar doların üzerine on yıl gibi kısa bir sürede geçti. Bugün yer üstü altın ​​piyasa kapitalizasyonu muhafazakar bir tahmin ile 9 trilyon dolar. Bitcoin’in değerlemesi Altın ile karşılaştırılarak yapılacaksa ve Bitcoin mevcut şekli ile ilerlemeye devam ederse, değeri 45 kat daha artmaya müsait demektir.”

Bitcoin’in hızla dijital altına dönüştüğü algısı, görünüşe göre BTC’ye olan talebin artmasına neden oluyor. Bu arada, ABD borsasının kızıştığı bir dönemde varlıkları altınla koruma iştahı ise hala düşük.

LupoCrypto tarafından yazıldı.

Uluslararası Bankalar Açıkladı: Altın Fiyatları Tekrardan Yeni Bir Rekor Kırabilir

PayPal

PayPal CEO’su Açıkladı: Platformumuz Kripto Para Birimlerini Büyük Ölçüde Destekleyecek