içinde ,

Kaby Arena CEO’su Nhan Bui ile AMA Etkinliği

Kaby Arena CEO’su Nhan Bui 29 Ağustos 2021 Pazar Türkiye saati ile 19.00’da KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Nhan Bui, CEO of Kaby Arena project, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Sunday, August 29, 2021 at 19.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Simsek Vombat: Topluluğumuza hoş geldiniz 🖐 Burada olmanızdan çok memnunuz

Welcome to our community Nhan.🖐 It’s pleasure having you here 

Nhan Bui: Herkese merhabalar, projemize gösterdiğiniz ilgiye ve bu AMA etkinliğine katıldığınız için çok teşekkürler.

Ben Nhan, Kaby Arena’nın kurucu ortağı ve CEO’suyum.

Hello everyone, big thanks to your interest in our project and for attending this AMA.

I’m Nhan, co-founder and CEO of Kaby Arena.

Simsek Vombat: Merhaba Arkadaşlar,

Kaby Arena projesinin CEO’su Nhan Bui AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber.

Nhan, proje hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Programımız 2 bölümden oluşacak:

⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.

⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Nhan, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak.

Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/KoinSaati , https://twitter.com/Braatuu ve https://twitter.com/KabyArena hesaplarını takip etmiş olmaları ve https://t.me/KabyArena grubuna katılmış olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends,

Nhan Bui from Kaby Arena project is with us this evening for the AMA (Ask Me Anything) Event.

Nhan, thank you for accepting our invitation to answer the questions about the Kaby Arena project!

Our event will be held in 2 sessions:

⁃ First we will ask Nhan our own questions about the project and chat will be closed during this session.

⁃ After Nhan answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Nhan will choose and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement and be a follower of https://twitter.com/koinsaati , https://twitter.com/Braatuu ve https://twitter.com/KabyArena twitter accounts and a member of https://t.me/KabyArena Telegram group will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Simsek Vombat: Eğer hazırsan, ilk sorumla başlamak istiyorum

If you’re ready, ı begin with our first question 

Nhan Bui: 👍 Hazırım

👍 ready

Simsek Vombat: Soru-1
Kaby Arena, deneyimli bir stüdyonun ürünüdür. Oyunu geliştirirken nelere dikkat ettiniz?
Ne tür bir kitleyi çekmeyi hedefliyorsunuz?

Question-1
Kaby Arena is the product of an experienced studio. What did you pay attention to while developing the game?
What type of audience do you aim to attract?

Nhan Bui: Ekibimiz oyun sektörünün içinde geldi, bu nedenle diğer projelerden farklı olarak oyun yönlerine daha fazla odaklanıyoruz. Oyunumuzu, blok zinciri hakkında hiç bilgisi olmayanlar tarafından da oynanmasını istiyoruz.

İster F2P/ Premium/ P2E, ister Gündelik/Rekabetçi olsun, her kullanıcıyı hedefimiz olarak görüyoruz.
– Geleneksel NFT oyunlarından daha geniş bir kitleye ulamak istiyoruz. Bu yüzden çok ilgi çekici mekanizmalar sunuyoruz: Kripto Savaşları, PvP Ücreti, Turnuvalar, NFT kiralama, vb. Buna ilaveten, whitepaper’ımıza göz atarsanız görebilirsiniz. Diğer oyunlarımızdan zaten 1M MAU’ya sahip olduğumuzu görebilirsiniz. Bunların bir kısmını çekiliş kampanyaları veya oyun içi reklamlar yoluyla Kaby Arena’ya dönüştürmek istiyoruz.
– NFT’lerimizi satın alan Premium oyuncular için, onlar için oyun içi ödüllerimiz var ve daha önce de belirttiğim gibi, oyunumuz hızlı bir şekilde geliştirilecek ve bu da satın almalarını talep edebilecekleri ve aslında mevcut birçok oyundan daha erken oynayabilecekleri için kullanıcıları motive edecek.
– Rekabetçi bir ortam isteyen oyuncular ve kullanıcılar için, yıl boyunca düzenlenen turnuvalarımız olacak!

Our team came from the gaming industry so unlike other projects, we focus more about the gaming aspects. We want our game to be played by anyone even if they have no idea about blockchain.

We see every users as our target, either F2P/ Premium/ P2E, Casual/ Competitive.
– We want to capture a larger audience than traditional NFT games. That’s why we introduce so many attractive mechanisms: Crypto Wars, PvP Waging, Tournaments, NFT renting, etc. Furthermore, If you have a look at our whitepaper. You can see that we already have 1M MAU from our other games. We want to convert a part of them to Kaby Arena through giveaways campaigns or in-game advertisements.
– For Premium players who purchase our NFTs, we have in-game rewards for them and as I have mentioned before, our game will be developed swiftly which will keep them motivated as they can claim their purchase and actually play them sooner than many existing games.
– For players who want a competitive scene, we have tournaments hosted around the year for them!

Simsek Vombat: Detaylı yanıtın için teşekkürler, ikinci sorumuza geçiyorum

Thanks for your detailed answer. I’m moving our second question.

Nhan Bui: Hazırım

Kaby

Simsek Vombat: Soru-2
Kaby Arena ücretsiz bir oyundur ve oynarken çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Bu ücretsiz oyun, geniş bir kitleye hitap etmenizi sağlarken, ödül sistemi de oynamayı cazip kılıyor.
Peki, oyunu gelecekte oyuncular için daha da çekici hale getirmek doğrultusunda planlarınız neler?

Question-2
Kaby Arena is a free game and you can earn various prizes while you play. This free game allows you to appeal wide range of audience, also the reward system makes it attractive to play.
So, what are your plans to make the game even more attractive to the players in the future?

Nhan Bui: Planımız, her oyun ve proje için hayati önem taşıdığından topluluğa odaklanmaktır.

Topluluk için sanat yarışması, çıkartma yarışması vb. gibi birçok yarışmamız olacak.
Ayrıca, topluluktan geri bildirim almak için resmi oyun lansmanından bir ay sonra, Aralık ayında bir atölye çalışması düzenleyeceğiz.

Ayrıca rekabetçi oyunumuzla topluluğun ilgisini çekeceğiz. F2P bize daha geniş bir kitle getiriyor ve rekabetçi oyun bunu korumamıza yardımcı oluyor. LOL, Dota2, CSGO, vb.’nin başarılı adımlarını izleyerek Kaby Arena’ya başarı ve uzun süreli bu sektörde tutmayı umuyoruz.

Our plan is to focus on the community since it is vital to any game, any project.

We will have many contest for the community such as artwork contest, sticker contest, etc.
Furthermore, we will hold a workshop in December which is one month after the official game launch to take in feedback from the community.

We will also attract the community by our Competitive oriented gameplay. F2P brings us a broader audience, and competitive gameplay helps us retain them. We hope to bring success and longevity to Kaby Arena by following successful steps of LOL, Dota2, CSGO, etc.

Simsek Vombat: Teşekkürler, diğer sorumuza geçiyorum.

Thanks for your answer. I will ask now our next question.

Simsek Vombat: Soru-3
Hızla büyüyen Nft oyun pazarında çok fazla oyun ortaya çıkmaya başladı, tecrübeniz sizi öne çıkaracak gibi görünüyor. Bunun dışında Kaby Arena’nın bu pazardaki avantajları nelerdir?

Question-3
Too many games have started to emerge in the rapidly growing Nft gaming market, it seems that your experience will bring you forward. Other than that, what are the advantages of Kaby Arena in this market?

Nhan Bui: Avantajlarımız üç ana esas olacaktır:

– F2P ve P2E kombinasyonu. Bildiğim kadarıyla, çoğu NFT oyunu, oyuncuların oyunu oynamak veya kazanmaya başlamak için önce yatırım yapmasını gerektirir. Bu sıradan oyuncular için büyük bir engeldir. Sonuç, çoğu oyunun düşük günlük aktif kullanıcı sayısına sahip olmasıdır. Biz, bu hususta farklıyız, oyuncular en baştan kazanmaya başlayabilir. Beceriler, stratejiler ve biraz şansla, turnuvaları kazanarak büyük paralar bile kazanabilirler.

– Yerleşik bir Game Studio olarak güçlü bir temelimiz var. Bu nedenle Kaby Arena’yı hızlı bir şekilde geliştirebiliriz. https://kabyarena.com/roadmap adresindeki yol haritamıza bakarsanız, Ekim ayına kadar bir demomuz olacağını ve asıl oyunun İDO’dan sadece 3 ay sonra Kasım ayında çıkacağını görebilirsiniz. Oyunun bu hızlı gelişiminin, topluluğun heyecanını yakalayacağına ve projemize iyi bir itibar kazandıracağına inanıyoruz.

– Rekabet odaklı oyun. Tüm başarılı F2P oyunlarının rekabetçi sahneleri vardır: FortNite, LoL, CS:GO, Dota 2, vb. bu devlerin ayak izlerini takip ederek Kaby Arena’ya başarı ve istikrar getirmeyi umuyoruz.

Our advantages are of three major points:

– The combination of F2P & P2E. As far as I know, most NFT games require players to invest first to play the game or to start earning. It is a great barrier to casual players. The consequence is that most games have low daily active users. 5k~6k at most. (The exception is Axie Infinity ofc, but it took them 3 years to get to where they are today). We are different, players can start earning right away from the start. With skills & strategy & some luck, they can even earn big by winning tournaments.

– We have a strong foundation as an established Game Studio. Therefore, we can develop Kaby Arena in a swift manner. If you take a look at our roadmap at https://kabyarena.com/roadmap, you can see that we will have a demo by October and the actual game will come out in November which is only 3 months after the IDO. We believe this speedy development of the game will capture the hype of the community and bring a good reputation to our project.

– Competitive oriented gameplay. All successful F2P games have their competitive scenes: FortNite, LoL, CS:GO, Dota 2, etc. By following those giants’ footsteps , we hope to bring success and longevity to Kaby Arena.

Simsek Vombat: Detaylı yanıtın için teşekkürler, şimdi dördüncü sorumuza geçiyorum

Thanks for your detailed reply ✌️ I will ask now our fourth question 🤙

Kaby

Simsek Vombat: Soru-4
Yol haritanızda NFT marketplace’in açılması, oyunun tanıtımı gibi birçok gelişme var.
Yol haritanızda bizim için sürprizler olacak mı?

Question-4
There are many developments on your roadmap, such as the opening of the nft marketplace, the presentation of the game, etc.
Will there be any surprises for us on your roadmap?

Nhan Bui: Yol haritasında olmayan şey, hali hazırda üzerinde kafa yorduğumuz hata-ödül kampanyasıdır. Şu anda oyunumuzu test için hazır hale getirdik. MVP’nin Ekim ayında piyasaya sürülmesinden sonra, oyuncuların deneyebileceği bir açık alpha sürümü olabilir ve hataları bildirerek katkıda bulunabilirler, böylece bu hataları düzeltebiliriz. Hataları bildiren kişiler, Kaby Arena’dan ödüller alacaklar.

What is not on the roadmap is a bug-bounty campaign which we are in discussion. Currently we already have our game ready for internal testing. After the release of MVP in Oct, there might be an open alpha for players to try and if they can contribute by reporting bugs so that we can fix them, they will receive rewards from Kaby Arena.

Simsek Vombat: Açıklamaların için teşekkürler, Nhan! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for your explanations, Nhan! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English speaking members to ask their questions in English.

Nhan Bui: Anlaşıldı 👍

 

Simsek Vombat: Soru-5
Kaby Arena’nın blockchain entegrasyon sürecinde bizi hangi aşamalar bekliyor?
Birden fazla blok zincirinde yer alacak mısınız? Çalışmayı düşündüğünüz herhangi bir nft projesi var mı?

Question-5
What stages await us in the blockchain integration process of Kaby Arena?
Will you be involved in more than one blockchain? Are there any nft projects you intend to work with?

Nhan Bui: Oyunumuz Polygon ağında olacak, tokenler hem Polygon’da hem de BSC’de olabilir. Topluluktan görüş almak için Aralık ayında bir çalıştay düzenleyeceğiz. Şu anda çalışmak için başka NFT projemiz yok, ancak NFT havuzunu Kaby Arena ile paylaşan başka oyunlar planlıyoruz. Ayrıca diğer NFT projeleriyle ortaklık yapmamızda ihtimaller dahilinde.

Our game will be on Polygon, the tokens can be on both Polygon and BSC. We will host a workshop in December to gather opinions from the community. Currently we don’t have other NFT projects to work with but we do plan for other games that share the NFT pool with Kaby Arena. We are also thinking about partnership with other NFT projects.

Simsek Vombat: Tüm cevaplarınız için teşekkürler! Son sorumuzu sormuş olduk.

Şimdi sohbeti 5 dakika açacağız ve topluluğun sorularını sormasına izin vereceğiz.

Türkçe sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra Nhan sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplayacak. İngilizce konuşan üyelerimizi sorularını İngilizce sormaya şiddetle teşvik ediyoruz.

Thanks for all of your answers! That was our final question.

Now we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions.

Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to cherrypick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English speaking members to ask their questions in English.

Kaby

Yasin (From Community): Oynaması ücretsiz ve kazandıkça öde modellerini birleştirme konsepti harika, ancak hem premium hem de oynaması ücretsiz tüm oyunculara eşit muamele konusunda kafam karıştı. Premium oyuncu size para kazandırırken, ücretsiz oyuncu size fayda sağlamayacaktır. Burada adaleti nasıl sağlayacaksınız?

The concept of combining free-to-play and pay-as-you-win models is great. but I am confused about the equal treatment of all players, both premium and free-to-play. While the premium player will earn you money, the free player will not benefit you. How will you ensure justice here?

Nhan Bui: Oyunumuz her oyuncuya açıktır. F2P ve Premium oyuncular arasındaki fark, zamana bağlı içeriktir. Örneğin, Premium oyuncular F2P için günlük bir limit varken hemen ganimet kutularını açabilirler.

İkinci nokta, Premium oyuncuların oyuna zaten yatırım yapmış olmaları, dolayısıyla daha fazla kazanabilmeleridir. Premium oyuncular için günde kazanılabilecek daha yüksek bir $KABY limiti uygulayacağız.

Our game is open to every players. The difference between F2P and Premium players are the time-gated content. For example, Premium players can open loot-boxes right away while there is a daily limit for F2P.

The second point is that Premium players have already invested in the game, therefore can earn more. We will impose a higher cap of $KABY that can be earned a day for Premium players.

A B C D (From Community): Tokenlerin kullanım durumu hakkında bilgi almak istiyorum? Stake yaparak pasif gelir elde edebilir miyim?

I would like to know about the usecase of Your tokens ?can I do staking and earn a passive income?

Nhan Bui: $KABY, toplam 1B token arzı ile ana para birimimizdir. Tokenler hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen whitepaper’a bakın (https://docs.kabyarena.com/whitepaper/economy/kaby-tokens)

$KABY şu amaçlarla kullanılabilir:
– Kaynaklar veya oyun içi yükseltmeler için ticaret.
– Zamana bağlı içeriği hızlandırma.
– Ücretsiz kahramanlardan Mint-NFT.
– NFT varlıklarını satın alma/kiralama.
– Ödül kutularını açma.
– PvP savaşlarında diğer oyunculara karşı ücret kazanımı.
– Staking

$KABY is our main currency with the total supply of 1B tokens. For more detail about the tokenomics, please refer to our whitepaper (https://docs.kabyarena.com/whitepaper/economy/kaby-tokens)

$KABY can be used to:
– Exchange for resources or in-game upgrades.
– Speed up time-gated content.
– Mint NFT from free heroes.
– Buy/rent NFT assets.
– Open loot-boxes.
– Wage against other players in PvP battles.
– Stake for interest

Hippocratic Oah (From Community): Platformunuz ne kadar güvenli? Hatalardan ve akıllı sözleşmeden tamamen denetlenmesi için herhangi bir denetim yapıldı mı?

how safe is your platform guys? has there been any Audit so that its safe from bugs and smart contract is fully audited?

Nhan Bui: Şu anda denetim sürecindeyiz. Denetim Certik tarafından yapılıyor: https://www.certik.org/

We are currently under the process of auditing. The audit is performed by Certik: https://www.certik.org/

Mike Philphs (From Community): web sitenizi ziyaret ettim ve şunu gördüm

“Kiralık varlıklar”

Bunun neden olduğunu söyleyebilir misiniz

“Kiralık Varlıklar“

i visit your website and saw

“Assets for rent”

can u tell what is mean by

“Assets for rent“

Nhan Bui: Kiralama, NFT sahibinin kullanılmayan NFT’lerinden kar elde etmesinin ve F2P oyuncularının NFT’yi minimum ücretle deneyimlemesinin bir yoludur. İki kiralama yöntemi sunuyoruz:

– Eşler arası: Doğrudan kullanıcılar arasında akıllı sözleşme yoluyla kiralama. Her iki taraf için riskten kaçınmak için bir teminat gereklidir. Çoğu zaman, teminat, kiralanan NFT’nin değerinden daha yüksektir. Kira süresi boyunca kilitlenecek ve kiracı ürünü iade etmezse NFT sahibine geri iade edilecektir.
– Güvenilir bir 3. taraf olarak Kaby Arena: Teminat gerekmez. NFT tarafımızca kilitlenecek, takas edilemez bir kopyası kiracıya gönderilecektir. Bu yöntem, eşler arasından daha ucuzdur.

Renting is a way for NFT owner to make profit from their unused NFT and a way for F2P players to experience the NFT with minimum fee. We offer two method of renting:

– Peer-to-peer: renting through smart contract directly between the users. To avoid risk for both parties, a collateral is required. Oftenly, the collateral is higher than the value of the rented NFT. It will be locked during the rent duration and will be awarded to the owner of the NFT if the renter fails to return the item.
– Kaby Arena as a trusted 3rd party: no collateral is required. The NFT will be locked by us, a non-tradeable copy will be sent to the renter. This method is cheaper than the previous.

Ats Tolga (From Community): “Kripto Savaşları Mekanizması”
Tam olarak bu nedir ve bu mekanizma ile kripto savaşlarını nasıl oynayabilirim?

“The Crypto Wars Mechanism”
What exactly is it and how can I play crypto wars with this mechanism?

Nhan Bui: Kripto Savaşları mekanizması herkese açık ücretsiz bir özelliktir ve Crypto Market’i bilgisi olmayan oyunculara tanıtmanın bir yoludur.

Mekanizma şu şekilde çalışır:
– Oyuncular, oyundaki her birimi haftanın başında bir kriptopara birimine bağlar.
– O hafta boyunca, seçilen kriptopara biriminin piyasa fiyatındaki/hacmindeki herhangi bir dalgalanma, kahramana farklı bonuslar verecektir. Kripto yükselirse, kahramanınız güçlenir, bunun tersi de geçerlidir.

Crypto Wars mechanism is free feature open to everyone and is a way to introduce the Crypto Market to players who are unfamiliar.

The mechanism works as follow:
– Players connect each unit in the game with one cryptocurrency at the beginning of the week.
– During that week, any fluctuation in the market price/volume of the chosen crypto will give different bonuses to the hero. If the crypto goes up, your hero gets stronger and vice versa.

Simsek Vombat: Harika bir AMA etkinliği oldu Nhan, bize katıldığınız için teşekkür ederiz ve tüm katılımcılara ayrıca teşekkürler✌️ Kaby Arena’nın başarılı olacağına inanıyorum 💪

That was great AMA Nhan , thank you for joined us and thanks to all participants✌️ I hope and believe Kaby Arena will be success 💪

Nhan Bui: Herkese teşekkürler 👌

Thank you everyone 👌

Projemizin halka satışı şu anda devam ediyor. Kaby Arena projesiyle ilgileniyorsanız lütfen bizi https://t.me/KabyArena_ann adresinden takip edin.

Our project’s public sale is ongoing right now. If you are interested in Kaby Arena please follow us at https://t.me/KabyArena_ann

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

KoinSaati tarafından yazıldı.

MakiSwap

MakiSwap Kucoin’de Listeleniyor: MakiSwap Nedir?

LUFC

Leeds United Fan Token Satışa Çıkıyor: $LUFC Token Nasıl Satın Alınır?