in , ,

Juventus Fan Token (JUV) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İtalyan futbol takımlarından Juventus’un fan tokenini inceliyoruz. 

1 Kasım 1987’de Torino’da kurulan Juventus Futbol Kulübü yönetiminin Socios.com ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen JUV token, taraftarla oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. JUV fan token, 28 Ocak 2020’de piyasaya sürülmüştür. 

JUV, Socios platformu tarafından Ethereum blok zincirinde bir side chain üzerinde çalıştırılıyor. Juventus futbol kulübünün fan tokeni olan JUV, bir fan token olarak taraftarlar ve kulüp arasında köprü oluşturur. Taraftarların kulüp üzerinde söz sahibi olmasını, kulübün de prestijini artırmasını vadeder. 

JUV fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir: 

  • Sezon boyunca uygulamaya özel anketler ve oy kullanma hakkı,
  • Juventus taraftarlarından oluşan bir topluluğun parçası olma imkanı,
  • Lisanslı Juventus ürünlerinde özel indirimler kazanma şansı,
  • VIP maç biletleri, stadyum turu, antrenmanlara erişim, imzalı forma gibi daha birçok avantaj sağlıyor. 

JUV fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • JUV fan tokeni kullanabileceğiniz Socios.com platformunda sahip olduğunuz coin kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz.
  • Platformda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızdaki ödül coin’leri toplayabilir ve daha fazla JUV fan token sahibi olabilirsiniz. 
  • Platform üzerinde bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılarak da JUV token kazanma imkanına sahipsiniz. 
  • Tüm bunların dışında Juventus futbol takınının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz. 

JUV Fan Token İstatistikleri

Toplam arzı 20 milyon olan varlığın dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %17’sine denk gelen 3 milyon 399 bin 823’tür. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 38.11 dolar seviyesini 21 Aralık 2020’de gören JUV, en düşük seviyesi olan 1.85 doları ise 12 Mayıs 2022’de görmüştür. 

JUV Fan Token Nasıl Alınır? 

JUV fan token nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. JUV token almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar tokenini listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. Google Play Store ya da App Store üzerinden Socios.com mobil uygulaması indirilerek kolaylıkla JUV token alınabilir. Bunun dışında Binance, Gate.io, Poloniex, Huobi, MEXC gibi popüler kripto varlık platformlarında listelenen varlığı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Yapay Zeka Projeleri Yükselişte!

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?