in ,

Justin Sun Tarafından Neo-Globalist Bir İdeoloji İnşası İçin Kriptoizm Çağrısı

Justin Sun

Bir teknoloji girişimcisi, kriptopara birimi platformu TRON’un kurucusu ve Rainberry Inc’in şu anki CEO’su Justin Sun, 29 Eylül 2021’de Kriptoizm İçin Bir Ralli Çağrısı: Neo-Globalizm İçin İnşa Edilen İdeoloji başlığı altında düşüncelerini anlattığı bir tweet flood’u paylaştı.

Bu flood’u İngilizce olarak buradan okuyabilirsiniz:

Eğer İngilizceniz iyi değilse merak etmeyin. Sizler için Justin Sun tarafından atılan bu flood’u çevirdik:

Kriptoizm İçin Bir Ralli Çağrısı
Neo-Globalizm İçin İnşa Edilen İdeoloji

Dün birine sosyal bilimlerdeki, özellikle de tarih alanındaki akademik geçmişimi hatırlattım. Sonra, modern Çin tarihinden, kripto endüstrinin regülasyonlarla karşı karşıya olduğu savaş ile ilgili olabilecek bazı dersler olduğu aklıma geldi.

Qing hanedanının son günlerinden Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kadar, her nesil daha güçlü bir ideolojiyle bir öncekini gölgede bıraktı. İmparatorluk üzerinde Cumhuriyetçilik, savaş ağaları üzerinde Milliyetçilik, sonunda Kuomintang (Çin Milliyetçi Partisi) üzerinde Max-Leninizm. Temel tema, sürekli ilerleme duygusudur.

Daha güçlü olan ideoloji, geleceğin kendisiyle müttefik olarak görüldüğü için moral ve ahlaki yüksek zemin elde eder.

İdeolojik silahlar önem taşır. Örneğin Nobel Barış Ödülü, zayıf devletlerin siyasi düzenini sarsabilir. Tarihteki devrimci mücadeleler boyunca ideolojisi daha güçlü olan taraf, diğerini en zor durumda bile meydan okuyarak ezebilir.

İdeoloji gücü haklı çıkarır. Kripto bir endüstri olarak zaten zenginliğe, popülerliğe ve teknolojik ilerlemeye sahip, ancak devlet baskısı karşısında meşruiyetten yoksun.

Binance ve Coinbase, kuruluş tarafından belirlenen mevcut ideolojik çerçeve kapsamında regülatörlere çoğunlukla pasif tepki gösteriyor.

Gerçek devrimciler böyle savaşmaz. Napolyon Fransa gibi gerçek devrimciler, güçlü ideolojik kaleler inşa ederken, askeri faaliyetler iltifat görevi görür. Önce fikirler yüklenir, kuvvetler buna göre yürür.

Ve fikirler insanların uygulamalarındandır, bu nedenle bir topluluk olarak bu Kriptoizmi yerine getirmek için çok düşünmemiz gerekir. Globalleşmenin geçmiş dalgası en çok elitlere yarar sağlıyor, bu da ulus devletlerin tepkisine neden oluyor. Ancak globalcilik tarihsel bir güç olarak ilerleyecektir.

Globalleşme bir zamanlar fiziksel ticaret tarafından sabitlenmişti, ancak önümüzdeki dijital çağda artık öyle değil. CPTPP’nin (Trans-Pasifik Ortaklığı için Kapsamlı ve Aşamalı Anlaşması’nın) kendisinin desteklediği gibi yeni serbest ticaret, kripto tarafından desteklenmesi gereken dijital ticaretin serbest akışıdır. Böylece Kriptoizm, Globalizmin yeni reenkarnasyonu olacaktır.

Ve bu tür Kriptoizm/yenilenmiş Globalizm kesinlikle ulus devletlerin, özellikle de daha önce tweet attığım gibi beceriksiz “yarı-devletlerin” sınırlarının ötesine geçecekti. Bu eyaletlerin parçalanmış gençleri için böyle bir teknoloji alternatifi yeni “The Internationale” olacaktır.

Gerçek bir devrimcinin dediği gibi, “Tarihi yaratan insanlardır.”

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Yeni Rallisini Başlatabilir

kriptopara Binance Coin

Binance Coin (BNB), Solana (SOL) ve Axie Infinity (AXS) Fiyat Analizi | 2 Ekim 2021